Z orlí perspektivy: 13. kolo CEB – ZNO

PO 10. 10. 2005
Z n o j m o - Úterním 13. kolem budou mít všechny týmy za sebou první třetinu základní části extraligy. Znojemští orli po dvou domácích zápasech ve dvou dnech zajíždějí do jižních Čech, kde je v Budvar aréně přivítá od 17.30 hod. celek Českých Budějovic. Ten v neděli zvítězil 4:2 ve Vsetíně a zachoval si svou pátou pozici v tabulce. Orli po sobotním vítězství nad Plzní krátce pobyli na druhém místě, to si ale neudrželi, protože Zlín porazil Kladno v prodloužení a díky lepšímu skóre se vrátil zpět za Slavii.

HC České Budějovice

V letním přátelském zápase se Znojmu v jihočeské metropoli nepodařilo dát domácímu mužstvu ani jeden gól a odjelo s výpraskem 0:4. Extraligový navrátilec zahájil sezónu vcelku dobře, předvádí vyrovnané výkony a pomalými krůčky stoupá tabulkou. Neprohrál už pět zápasů a ve třech posledních zvítězil. Hlavním cílem Budějovických je zahrát si play-off, k čemuž má dopomoci značně obměněný kádr. Z hráčů z NHL zbyl v týmu jen brankář Turek, který do extraligového kolotoče poprvé po zranění nastoupil až v minulém zápase s Valachy. Při absenci ho však výborně zastoupil mladík Chábera. Nedávnou novou posilou útočných řad je Tomáš Vak z Karlových Varů.

Změny v kádru:

Přišli:
AKTUÁLNĚ: Tomáš Vak (Karlovy Vary)
Marek Posmyk (Linz, AUT), Tomáš Harant, Zdeněk Kutlák (oba Karlovy Vary), René Vydarený (Bratislava, SVK)
Viktor Hübl, Jindřich Kotrla (oba Litvínov), Aleš Krátoška (Karlovy Vary), Ondřej Veselý (Zlín), Václav Nedorost (Liberec), Milan Kopecký (Slavia Praha), Michal Hudec (Bratislava, SVK)

Odešli:
Radek Martínek (NY Islanders - návrat do NHL), Josef Melichar (Pittsburgh - návrat do NHL), Andrew Ference (Calgary - návrat do NHL), Petr Macháček (Kajaani, FIN), Vladimír Gýna (Litvínov), Angel Krstev (Liberec), Ladislav Kolda (Mladá Boleslav), Lukáš Vomela (Jindřichův Hradec), Petr Jančařík (Chrudim)
Radek Dvořák (Edmonton - návrat do NHL), Václav Prospal (Tampa Bay - návrat do NHL), Petr Havelka (Plzeň / Sparta Praha), Martin Štrba (Sparta Praha), Václav Pletka (Třinec), Petr Vampola (Liberec), Radoslav Kropáč (Vítkovice), Luboš Rob (Jindřichův Hradec), Mojmír Musil (Mladá Boleslav / Prostějov), Lukáš Květoň, Jiří Hanzal (oba Třebíč), Josef Štraub (Přerov)

Zranění, nemoci: Nedorost – poraněná čéška v pravém koleni, Jindra - koleno, Veselý - otřes mozku

Předpokládaná sestava: Turek (Chábera) - Kotaška, Kutlák, Harant, Gřegořek, Vydarený, Mucha, Posmyk - Šimánek, Hübl, Sailer - Kopecký, Brabenec, M. Hudec - Hřebejk, Vak, Kotrla - M. Hanzal, Krátoška, Bělohlav - J. Hanzal

Trenéři: Josef Jandač, Milan Kupka

HC Znojemští orli

Znojemský tým obírá o body jednoho soupeře za druhým. Výhrami nad silnými a bohatými mužstvy nabyli hráči sebevědomí a všichni věří, že série bez porážky bude ještě pokračovat. Chybět budou stále zranění Chlubna s Chvátalem.

Změny v kádru:

Přišli:
AKTUÁLNĚ: Jakub Kraus (Karlovy Vary – host.)
Jiří Trvaj (CSKA Moskva, RUS), Halvor Hårstad-Evjen (Frisk Asker, NOR)
Martin Čakajík (Třinec), Jiří Heš (Trenčín, SVK), Richard Jareš (Liberec), Marek Chvátal (Vsetín), Ville Varakas (Lahti, FIN)
Jiří Dopita (Pardubice), Tomáš Chlubna (Tappara Tampere, FIN), Pavel Selingr (Vsetín), Ondřej Tatarčík (Vítkovice / Orlová), Lubomír Vaškovič (Kometa Brno - J)

Odešli:
AKTUÁLNĚ: Pavel Selingr (Karlovy Vary – host.)
Martin Prusek (Syracuse, AHL - návrat do zámoří), Petr Přikryl (Mladá Boleslav), Robert Slávik (Zeltweg, AUT)
Václav Benák, Aleš Křetínský (oba Skalica, SVK), Petr Kuboš (Vítkovice), Milan Toman (Sparta Praha), Branislav Kvetan (?)
Miroslav Barus (Pontebba, ITA / Kometa Brno – host.), Ivan Rachůnek (Zlín), Marek Vorel (Plzeň), Tomáš Hradecký (Mladá Boleslav / Prostějov – host.), Zdeněk Blatný (Providence, AHL – návrat do zámoří), Martin Ambruz (?)

Neuspěli v přípravě:
Fredrik Oduya (Edinburgh, GBR), Jonas Lennartsson (Sheffield, GBR)
Jan Fadrný (Mladá Boleslav)

Předpokládaná sestava: Trvaj (Hårstad-Evjen) - Mojžíš, Čakajík, Bičánek, Němeček, Heš, Jareš, Šmach, Varakas - Mikulík, Pucher, Uram - Ondřej, Dopita, Ludvík - Plášek, Haman, Erat – Beroun, Tatarčík, Kraus

Trenéři: Miloslav Hořava, Jan Votruba

ZNOJMO Č. BUDĚJOVICE
Poř. Z V VP R PP P Skóre Body Poř. Z V VP R PP P Skóre Body
3. 12 7 1 2 0 2 27:21 25 5. 12 5 0 5 0 2 26:25 20
Poslední tři odehrané zápasy Poslední tři odehrané zápasy
KLA-ZNO 0:0p ZNO-PCE 2:1 ZNO-PLZ 4:2 LIT-CEB 1:3 CEB-LIB 2:1 VSE-CEB 2:4
Podrobný přehled vzájemných zápasů