Z orlí perspektivy: 1. kolo ZNO - ZLN

ČT 8. 9. 2005
Z n o j m o - Společně se začátkem nového ročníku Tipsport extraligy je tu nová, přehlednější verze pozvánek na zápas, v nichž budeme „z orlí perspektivy“ pohlížet na jednotlivé soupeře Znojemských orlů. Extraligový los jim letos pro 1. kolo přisoudil loňského finalistu a mistra sezóny 2003-04, tým HC Hamé. S ním už se znojemští hráči střetli minulé úterý v přátelském zápase a porazili ho na jeho ledě 4:3. Pro Orly to byl poslední přípravný duel, zatímco Medvědi se ještě poměrem 5:3 utkali s prostějovskými Jestřáby. Páteční zápas začíná v Hostan aréně v 17.30 hod.

HC Hamé Zlín

Stejně jako všechna mužstva před startem nové sezóny, také zlínský klub pomýšlí na dosažení mety v podobě play-off. Potom už záleží na aktuální formě, psychickém stavu hráčů a dalších faktorech. Během léta se žluto-modrým po odchodu několika dlouholetých opor poměrně ustálil kádr, i když ho v poslední době oslabují zranění. Proto asi trenéři Bokroš se Stuchlíkem nepřivezou do Znojma úplně nejsilnější sestavu, u některých hráčů je start nejistý. V dobrém světle se představila útočná formace Okál – Čech – Rachůnek, výraznou posilou je předních řad ex-třinecký Král a také Melenovský, který musel ještě dořešit svůj přestup od Ocelářů, proto v přípravě nenastupoval. Vedení bude spoléhat na brankářský tandem Murín – Altrichter, přičemž druhý jmenovaný nakonec v týmu nadále zůstává i přes silnou konkurenci a nabídky jiných klubů.

Změny v kádru:

Přišli:
Jiří Malinský, Tomáš Houdek (oba Třinec) Richard Král, Marek Melenovský (oba Třinec), Ivan Rachůnek (Znojmo), Robin Kovář (Vsetín), Gabriel Špilár (Košice, SVK)

Odešli:
Roman Hamrlík (Calgary – návrat do NHL), Radim Tesařík (Třinec), Petr Čajánek (St. Louis – návrat do NHL), Radek Bonk (Montreal – návrat do NHL), Martin Erat (Nashville – návrat do NHL), Jaroslav Balaštík (Columbus, NHL), Petr Leška (Södertälje, SWE), Ondřej Veselý (Č. Budějovice), Miroslav Kováčik (Nitra, SVK)

Zranění, nemoci: Špilár – třísla, Galvas – rameno

Předpokládaná sestava: Murín (Altrichter) – M. Hamrlík, Blaťák, Vosátko, Zubíček, Nosek, Malinský, Houdek - Barinka, R. Král, Melenovský - Okál, M. Čech, I. Rachůnek - Jenáček, Kovář, Záhorovský – Mokrejš, Kristek, Kubiš

Trenéři: Ernest Bokroš, Jaroslav Stuchlík

HC Znojemští orli

Znojmo už od 31. srpna jen trénuje, piluje různé herní situace, upevňují se vazby v jednotlivých formacích. Pouze epizodní roli dostal při zápase s Třincem forvard Jan Fadrný, který na jihu Moravy zatím nebude pokračovat. Dva mladí Orli, Chvátal s Varakasem, již také naskočili do kolotoče 1. ligy, podobný osud může potkat i Šmacha s Vaškovičem. Při volbě kapitána dalo mužstvo opět důvěru Peteru Pucherovi, jeho asistenty byli zvoleni Dopita s Bičánkem. O své „A“ na dresu tak přišel zkušený útočník Haman, který ho v minulých letech nosil spolu s obráncem Soudkem.

Změny v kádru:

Přišli:
Jiří Trvaj (CSKA Moskva, RUS), Halvor Hårstad-Evjen (Frisk Asker, NOR)
Martin Čakajík (Třinec), Jiří Heš (Trenčín, SVK), Richard Jareš (Liberec), Marek Chvátal (Vsetín), Ville Varakas (Lahti, FIN)
Jiří Dopita (Pardubice), Tomáš Chlubna (Tappara Tampere, FIN), Pavel Selingr (Vsetín), Ondřej Tatarčík (Vítkovice / Orlová), Lubomír Vaškovič (Kometa Brno - J)

Odešli:
Martin Prusek (Columbus - návrat do NHL), Petr Přikryl (Mladá Boleslav), Robert Slávik (Zeltweg, AUT)
Václav Benák (Skalica, SVK), Petr Kuboš (Vítkovice), Milan Toman (Sparta Praha), Aleš Křetínský (Skalica, SVK), Branislav Kvetan (?)
Martin Ambruz (Vsetín?), Miroslav Barus (Pontebba, ITA), Ivan Rachůnek (Zlín), Marek Vorel (Plzeň), Tomáš Hradecký (Mladá Boleslav), Zdeněk Blatný (návrat do NHL?)

Neuspěli v přípravě:
Fredrik Oduya (Edinburgh, GBR), Jonas Lennartsson (Sheffield, GBR)
Jan Fadrný (?)

Předpokládaná sestava: Trvaj (Hårstad-Evjen) - Čakajík, Mojžíš, Bičánek, Němeček, Heš, Jareš, Šmach - Mikulík, Pucher, Uram – Chlubna, Dopita, Ludvík – Plášek, Haman, Ondřej – Beroun, Tatarčík, Selingr – Vaškovič

Trenéři: Miloslav Hořava, Jan Votruba

Porovnání obou soupeřů

Před 1. kolem přinášíme dostupné statistiky z letní přípravy, příště již budeme znát první extraligové údaje.

Statistiky hráčů

Znojmo vs. Zlín ZNOJMO ZLÍN
jméno zápasy G+A jméno zápasy G+A
TM TM