Výhra se počítá, závěr jsme nakonec zvládli, těší kouče Režnara

Aktuální zprávy
SO 18. 10. 2014
Páté vítězství z posledních šesti duelů oslavili v pátek večer Orli Znojmo. V atraktivním a útočně laděném duelu přestříleli Fehérvár 5:4, vyhoupli se na páté místo tabulky a s 45 vstřelenými góly se mohou pochlubit druhým nejsilnějším útokem v lize. „S ofenzivou panuje spokojenost," potvrzuje hlavní kouč mužstva Jiří Režnar.

Z třígólového vedení nakonec bylo velké drama, jak utkání hodnotíte?
Body jsou doma, to je důležité. Vstoupili jsme do zápasu slušně, měli hodně šancí na vstřelení dalších gólů. Poté jsme trochu polevili, soupeř to vycítil, začal do nás víc chodit, hrát více agresivně a hra se srovnala. Jednu branku jsme inkasovali ve třech, bylo to drama. Závěr zápasu jsme ale zvládli, výhra se počítá.

Orli na čele ligových statistik

• Využití přesilovek 35 % je suverénně nejlepší v celé EBEL, Orli už v početních výhodách nastříleli 21 gólů
  • Peter Pucher je s 19 body (5 + 14) z 11 utkání nejproduktivnějším hráčem ligy
  • Jakub Grof vévodí s 12 body (2 + 10) produktivitě obránců EBEL

Převažuje u vás tedy spokojenost?
Panuje spokojenost s ofenzivou, v defenzivě to bylo trošičku moc „free“. Bylo to i tím, že hlavně v první třetině jsme se velmi jednoduše dostávali do šancí před brankou soupeře. Věděli jsme ale, že musíme hrát zodpovědně dozadu, v kabině jsme si to i říkali. Takové zápasy se hrají. Důležité je, že jsme to nakonec zvládli.

Týmu se daří střílet góly, velmi úspěšný je i v přesilovkách. Našli jste ideální stav?
Hráči přesilovky dobře sehráli, hrají to jednoduše, což je dobře. Jak už jsem ale říkal, někdy děláte přesilovky čtrnáct dnů v kuse a nespadne tam ani gól, poté je netrénujete a padat to tam začne. Musím to zaklepat, ať to vydrží.

Peter Pucher je ve svých čtyřiceti letech nejproduktivnějším hráčem ligy, co říkáte na jeho výkony?
Peter hraje dobře a je skvělé, že mu to tam padá, ale je to zásluha celé pětky i celého týmu. Je to jen jedna součást celého soukolí.

Kdy dostane další šanci mezi tyčemi Tomáš Tomek?
Tomáš šanci dostane, proto tu taky zůstal. Teď ale chytá výborně Patrik Nechvátal, takže není důvod ke změně. Budeme nad tím přemýšlet.

FOTO: Libor Duchoň