Vítězství jsme chtěli urvat pro diváky, smutnil Jan Trojan

Rozhovory
PO 28. 2. 2011
<em>Znojmo</em> - Je konec. Vyhecovanou čtvrtfinálovou sérii zvládli lépe Jihlavští, avšak Orli nemají důvod věšet hlavy. Hned od začátku dokázali favorizovaného soupeře potrápit, vyrovnat stav série na 2:2 a vrátit se k šestému utkání do Hostan arény. Především pracovitost a vůle znojemských mladíků zanechávala v tuzemském hokejovém světě údiv. Vždyť dvě čistá konta gólmana Ondřeje Kacetla a sedm kanadských bodů devatenáctiletého Richarda Jarůška během šesti zápasů mluví za vše. „Snažili jsme se soupeři vyrovnat a myslím si, že se nám to celkem dařilo. Až na ty zápasy v Jihlavě, kde jsme to tolik nezvládli,“ řekl po derby s rekordní návštěvou Hostan arény Jan Trojan, střelec jediné branky.

Dukla vstupovala do šestého čtvrtfinálového utkání s odhodláním zvítězit, a otevřít tak brány semifinále. Jejich protivník si to však nepřipouštěl a sérii chtěl vrátit na Vysočinu. „Chtěli jsme vyhrát a ještě jednou si zahrát v Jihlavě. Bohužel jsme ale neproměnili plno šancí,“ hodnotí sklesle Jan Trojan. „Hostům se naopak podařilo potrestat naše chyby a zvítězit.“

⇒  Jan Trojan (2 + 1)

První branku mohli žlutočervení začít slavit ve třinácté minutě, avšak znojemská jednapadesátka vzápětí odpověděla: „S Richardem Jarůškem jsme se dostali do přečíslení. Já jsem šlapal do branky a Ríša mi pak nahrál. Moc jsem ten puk neviděl, tak jsem ho jen tečoval do brankáře, od kterého se odrazil,“ popisuje situaci. „Poté jsem měl snadnou úlohu, trefit prázdnou branku.“

Další gól za Řehoře již orlí letka nepřidala. Naopak Jihlava pečetila výhru třemi dalšími brankami. Přesto se domácí nemusejí za předvedenou hru stydět. Hráči předvedli viditelně lepší výkon oproti sobotnímu duelu na Horáckém zimním stadionu. „Sami nevíme, proč podáváme takové nestabilní výkony. I v Jihlavě jsme chtěli hrát jako doma, ale bohužel se nám to nepovedlo.“

Do Hostan arény si našlo cestu bezmála tři a půl tisíce platících diváků. Vynikající atmosféra pozvedla toto tradiční regionální derby o něco výše. „Jsme moc rádi, že nás přišlo podpořit tolik diváků. Vážíme si toho. Chtěli jsme pro ně to utkání urvat. Byl to náš hnací motor,“ pochvaluje si.

V celé sérii dalo Znojmo jen šest branek, o stejný počet méně, než jejich soupeř. Trojan vidí hlavní důvod v důrazu před gólmanem: „Netlačili jsme to do branky tolik, jak bychom měli.“ Příčinu lze také hledat v tom, že jihlavská soupiska čítá více zkušených borců. Ta znojemská se skládá především z juniorů. „Je to velká zkušenost hrát proti hráčům, jako je Bakus nebo Hodek,“ konstatuje dvacetiletý hráč. „Mají přehled a je znát, že už v kariéře něco odehráli. Snad z toho budeme v budoucnu těžit i my.“

Jihomoravanům tak sezóny končí. Sice o dva dny později než před rokem, přesto se do prvoligových vod vrátí až za šest měsíců. „Není to pro hráče nic příjemného. Nás mladý ale ještě čeká play off v juniorce.“