Orli Znojmo Orli Znojmo

Vítěz Memorial Cupu do Znojma! Přichází Aaron Berisha

Vítěz Memorial Cupu do Znojma! Přichází Aaron Berisha

Čtyřiadvacetiletý kanadský snajpr Aaron Berisha je novou posilou hokejistů Znojma. Produktivní útočník, který v kanadské juniorce vyhrál prestižní Memorial Cup, přistál v pondělí na vídeňském letišti a připojil se k týmu.

Berisha má rodinné kořeny v Izraeli, ale je rodákem z kanadského Toronta. V jeho okolí také hokejově vyrostl a už v sedmnácti letech nakoukl do nejprestižnější juniorské ligy světa. V sezóně 2015/16 dotáhl jako jeden z lídrů tým London Knights až k zisku Memorial Cupu, udělovaného nejlepšímu kanadskému juniorskému týmu. Tehdy si v 66 utkáních připsal 72 bodů, dalších 11 přidal v play-off.

Po krátké štaci v nižší ECHL přešel Berisha na univerzitu, kde v dresu torontské Saint Mary´s University opět patřil k bodově nejplodnějším hráčům. Nyní přichází do Evropy a není náhodou, že právě k Orlům do Znojma.

„Tip na Aaarona jsem dostal přes moje kontakty a známé z týmu London Knights a následně i z univerzity, kde působil," vysvětluje trenér a sportovní manažer Znojma Miroslav Fryčer. „Je to dobrý bruslař, může hrát na více pozicích a umí jít do brány. Navíc, když už do té brány jde, bere všechno s sebou, je to bodový hráč. To od něj také očekáváme," dodává.

» Kompletní statistiky Aarona Berishy