V cestě za dalšími body stojí maďarský ďábel

ČT 24. 10. 2013
Znojemští hokejisté vstoupí do druhé třetiny základní části mezinárodní EBEL na ledě maďarského Fehérváru. Tomu mají z posledního vzájemného střetnutí co vracet. Duel startuje v pátek v 19:15 hodin.
» Hvězda soupeře
Mladý Kanaďan Colton Yellow Horn je pro Maďary velkým překvapením. Bývalý útočník týmů ze zámořských nižších soutěží má na svém kontě již 15 kanadských bodů.

Fehérvár se vrací před domácí publikum po třech venkovních zápasech v řadě. V úterý podlehl 0:3 Vídni. "Po dlouhé cestě autobusem jsme byli příliš unavení na to, abychom bodovali, dle mého názoru, s nejlepším týmem ligy. Přesto podal manšaft dobrý výkon. Jsme na dobré cestě," těší Roba Pallina, asistenta trenéra. "Znojmo výborně bruslí a je silné u puku. Nesmíme jim dát příliš prostoru," konstatuje. Domácí by měli nastoupit v kompletním složení. Mezi tyče se postaví maďarská naděje Bence Bálizs.

"Je to pro nás pozitivní, že jsme po dvou prohrách v řadě opět vyhráli," vrací se znojemský obránce Lubomír Štach k výhře nad prvním Linzem. "Tabulka je vyrovnaná. Každý může vyhrát s každým. Od Maďarů očekáváme velmi defenzivní hru. Tím je jejich trenér Marty Raymond známý," pokračuje.

Znojemskou kabinu opustil obránce Oldřich Horák, který se vrátil do extraligového Zlína. Naopak z Havířova přišel Michael Kolarz. "Kolarz vytvoří dvojici s Bořutou. Aleš Sova se posune k Richardu Pavlikovskému," upřesňuje trenér Jiří Režnar.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
11 5 5 1 0 32:32

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Sapa Fehérvár AV19
pozice v tabulce 6. 8.
body 18 16
aktuální forma Linz - Znojmo 4:5p
Znojmo - Klagenfurt 1:3
Graz - Znojmo 4:1
Vídeň - Fehérvár 3:0
Dornbirn - Fehérvár 4:3p
Bolzano - Fehérvár 3:4sn
nejproduktivnější hráč Adam Havlík, 14 bodů (5 + 9) Frank Banham, 16 bodů (6 + 10)
nejproduktivnější obránce Oldřich Horák, 5 bodů (2 + 3)
Lubomír Štach, 5 bodů (0 + 5)
Richard Pavlikovský, 5 bodů (0 + 5)
Richard Jackman, 7 bodů (1 + 6)
brankář Sasu Hovi (90,7%) Bence Bálizs (90,9%)
využití přesilovek 14,55 % 18,64 %
úspěšnost oslabení 85,71 % 75,81 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#12 Ulrich Erd, #9 Shane Warschaw
Čároví rozhodčí:#66 Florian Hofer, #71 David Nothegger

Sestavy z posledních zápasů

Bálizs – Hetényi, Gawryletz, Szirányi, Tokaji, Jackman, Pozsgai, Kiss, Orbán – Benk, Yellow Horn, Mihály – Kovacs, Sikorcin, Magosi - Sarauer, Naglich, Banham - Toth, Nemes, Kocsis.
Hovi – Horák, Pavlikovský, Thomas, Štach, Sova, Bořuta, Magovac – Lattner, Pucher, Blatný – Procházka, Fiala, Havlík – Beroun, Šeda, Beránek – Kilnar, Bartoš, Finsterle.