Slavná jména Orlů na jednom ledě! Znojmo čeká exhibice hokejových legend

Aktuální zprávy
PÁ 20. 8. 2010
<em>Znojmo</em> - Těžko si znojemský hokejový fanoušek mohl přát lepší pozvánku na poslední prázdninový víkend, pár dní před startem nové hokejové sezóny. Několik etap znojemské hokejové historie v podobě slavných hráčů, kteří v letech minulých nosili dres s orlem na hrudi, se představí v exhibičním utkání dvou mužstev v sobotu 28. srpna od 17:00 na ledě Hostan arény.

Od tahounů tehdy druholigového mužstva Orlů, přes střelecké hvězdy první ligy, až po současné hvězdy české nejvyšší soutěže s titulem mistrů světa – všechny tyto hráče budete mít možnost znovu vidět na vlastní oči, a to za symbolické vstupné ve výši 20 korun.

⇒  Pavel Urbánek alias Hurvajs, prezident Fan Clubu

Unikátní akce, kterou během letních týdnů dával dohromady předseda Fan Clubu Znojemských Orlů Pavel Urbánek, nabídne divákům a fanouškům reprezentanty, extraligové hráče, trenéry, stejně jako hokejisty, kteří již několik let působí v oblasti mimo sportovní dění.

Hned šest vybraných hráčů v současnosti stále hájí znojemské barvy v dresu prvoligového týmu, výstroj navíc obléknou všichni tři trenéři Karel Soudek, Milan Kastner i Jaroslav Kameš, na střídačce červeného celku bude stát vedoucí mužstva Karel Vaněk.

Nejzářivěji ze všech momentálně svítí hvězda Martina Růžičky, jehož produktivní loňská sezóna vynesla až k účasti v národním týmu na mistrovství světa v Německu, odkud Češi přivezli zlaté medaile a titul mistrů světa.

Dosud potvrzenými účastníky exhibičním střetnutí, v němž se proti sobě utkají dva týmy, jsou:

ČERVENÉ MUŽSTVO

Brankáři: Martin Altrichter, Jaroslav Kameš, Petr Hrachovina
Obránci: David Havíř, Karel Soudek, Aleš Křetinský, Jiří Prkna, Tomáš Klimeš
Útočníci: Tomáš Hradecký, Jiří Beroun, Milan Mikulík, Milan Procházka, Patrik Fink, Petr Bělohlávek, Martin Růžička
Trenér: Karel Vaněk

BÍLÉ MUŽSTVO

Brankáři: Tomáš Duba, Pavel Falta
Obránci: Lubomír Štach, Pavel Kumstát, Roman Sechovec, Martin Světlík, Ondřej Šmach, Jiří Heš, Jiří Zapletal
Útočníci: Radek Haman, Karel Plášek, Radim Freibauer, Petr Altrichter, Milan Kastner, Aleš Padělek
Trenér: Pavel Pazourek

V jednání zůstává ještě několik dalších jmen, v ideálním případě budou mít oba výběry k dispozici tři kompletní formace. Podrobnější představení obou týmů pro vás chystáme na příští týden.

Jedinou překážkou na cestě k pořádání exhibice se ukázal být postoj vedení HC Kometa Group, které vyslovilo nesouhlas s účastí ex-znojemských hráčů ze současného brněnského kádru na této akci.

Přesto se ale mají hokejoví příznivci určitě na co těšit. Čeká je skvělá příležitost užít si sobotní odpoledne ve společnosti minulých i současných hokejových hvězd jejich oblíbeného klubu.