Série jde poprvé do Znojma. Podaří se Orlům srovnat?

ČT 5. 3. 2020
Play-off EBEL je nemilosrdné. Necelé dva dny po skončení prvního duelu na ledě italského Bolzana se bude hrát na znojemském stadionu. Jihomoravané se na něm pokusí získat první vítězství v sérii, čímž by vyrovnali na 1:1 na zápasy.

Středeční zápas se dohrál krátce po dvaadvacáté hodině večerní. Ten následující se rozjede v pátek od 18:30. Mezi koncem uplynulého a začátkem druhého duelu letošního play-off tak zbývá pouhých čtyřiačtyřicet hodin. V lepší výchozí pozici přitom do něj půjdou hráči Bolzana.

Vítěz základní části totiž uspěl také v pátém vzájemném zápase letošní sezóny. První gól zápasu padl až v závěru úvodní třetiny, kdy se prosadil Marco Insam. Ve druhé části zvýšil vedení Markus Poukkula a domácí tak mířili za vítězstvím. Orlům se zásluhou Brandona Burlona podařilo snížit, ve třetí třetině ale při power play stvrdil druhou brankou výhru Bolzana Marco Insam.

Podobně jako první duel v sérii rozhodnou maličkosti. Znojemští budou mít napodruhé výhodu domácího obecenstva. V jeho řadách nesmíte chybět ani vy. Začíná se v 18:30.

„V play-off se vše musí dodržovat dvojnásobně. Kdo udělá více chyb, tak prohraje. Myslím si, že jsme ve středu nebyli horším týmem. Vše nasvědčuje tomu, že to bude vyrovnaná série.“

Radim Matuš (útočník, Orli Znojmo)

Statistické okénko

• Bolzano v pátek sehraje 60. zápas play-off v EBEL.
  • Orli mají v play-off co napravovat. Z uplynulých patnácti duelů v něm vyhráli jen třikrát.
  • Markus Poukkula ve středu odehrál šestý zápas za italský tým. Právě až v úvodním utkání letošního play-off se dokázal střelecky prosadit. Finský hráč vstřelil důležitou branku na 2:0.

Hlavní rozhodčí:Ofner, Pearce (CAN)
Čároví rozhodčí:Kontschieder, Seewald

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Lassila – Doherty, Burlon, Bořuta, Čermák, Sova, Mikliš, Jonáš – Svoboda, Flick, Vopelka – Matuš, Bartoš, Beránek – Novák, Češík, Berisha – Oščádal, McRae, Bowles – Gago.
HC Bolzano:Irving – Wiercioch, Tauferer, Flemming, Marchetti, Robertson, Daly, Glira – Frigo, Arniel, Insam – Giliati, Catenacci, Bardaro – Miceli, Bernard, Frank – Hargrove, Alberga, Poukkula – Hannoun.