Rozjetí Orli doma vyzvou Bolzano. Dostaví se odplata?

SO 16. 11. 2019
Znojemští hokejisté se v neděli budou pokoušet o třetí výhru v řadě. Na domácím stadionu přivítají od 17:30 celek z Bolzana, se kterým letos dvakrát prohráli. Hodlají tak napravit předešlé neúspěchy a po výhrách v Linzi a nad Dornbirnem potvrdit rostoucí formu.

Reprezentační přestávka přišla znojemskému týmu vhod. Po desetidenním volnu od zápasů zvládli napínavý závěr v Linzi, kde po vyrovnání devatenáct vteřin před koncem základní hrací doby zvítězili v prodloužení. O tři dny později si zkomplikovali zápas proti Dornbirnu. Po slibném náskoku 3:0 nechali protivníka vyrovnat, o pětadvacet vteřin později však vrátili vedení na svoji stranu. Po sedmnácti odehraných zápasech tak zůstávají na osmé příčce.

Nejbližší soupeř Orlů z Bolzana je před nedělními zápasy na třetí pozici. Z posledních devíti zápasů se pouze v jednom případě museli sklonit před soupeřem. (1:3 Vídeň) Následně však italský výběr vyhrál dva zápasy, po Innsbrucku přehrál Fehérvár, se kterým vedl 3:0. Ačkoliv soupeř snížil na 3:2, Bolzano nakonec vyhrálo 5:2, když se o hattrick postaral Sebastien Sylvestre.

Nejen Sylvestre bude hrozbou Bolzana, které znojemské hráče dvakrát předčilo. (0:9, 2:4) Vydaří se domácímu výběru po proti italskému soupeři napotřetí bodovat?

„Bolzano chceme konečně porazit. Jednou jsme od nich dostali lekci, pak jsme si to doma podrbali sami. Pevně věřím, že do třetice se to povede.“

Miroslav Fryčer (trenér, Orli Znojmo)

Statistické okénko

• Oba nedělní soupeři se pyšní kvalitními statistikami v oslabeních. Bolzano je na druhém místě s úspěšností 86,1%, Znojmo o dvě pozice za ním s úspěšností 85,2%.
  • Bolzano je nejhorším týmem při přesilových hrách. Z 81 vyloučení dokázali soupeře potrestat jen osmkrát, sami naopak inkasovali dva góly.
  • Sebastien Sylvestre se v posledních deseti zápasech prezentoval sedmnácti kanadskými body za jedenáct gólů a šest asistencí.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Kincses, Siegel
Čároví rozhodčí:Muzsik, Nagy

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Lassila – Tansey, Sedlák, Mikliš, Sova, Stehlík, Bořuta, Jonáš – Luciani, Flick, Svoboda – Beránek, Bartoš, Mrázek – Bowles, McRae, Gago – Novák, Berisha, Češík, Oščádal.
HC Bolzano:Irving – Marchetti, Spinozzi, Robertson, Daly, Glira, Flemming, Tauferer, Glira, Flemming, Schweitzer – Miceli, Arniel, Hargrove – Frigo, Bernard, Insam – Giliati, Sylvestre, Bardaro – Deluca, Alberga, Frank.