Proti Liberci by se Orli rádi vrátili na vítěznou vlnu

PÁ 28. 12. 2007
<em>Znojmo</em> - Šňůra pěti výher v řadě sice v Ústí skončila, ovšem Znojmo si bude chtít připsat další body hned v utkání proti Liberci. Bílí Tygři se usadili bezpečně na třetím místě v tabulce a čtvrtá Plzeň na ně ztrácí devět bodů. Na Orly se kvůli jejich zaváhání opět dotáhlo několik týmů, proto je velmi důležité, aby v pátek doma zvítězili a třemi body získali potřebný klid do dalších bojů. Utkání začíná od 17:30 v Hostan aréně.

Bílí Tygři zatím získali 64 bodů, což jim zajišťuje třetí pozici se sedmi bodovou ztrátou na České Budějovice, ovšem od mužstev z nižších pater tabulky mají značný odstup. V úvodu sezóny si vyzkoušeli i pozici lídra soutěže, na kterou se vrátili ještě po osmnáctém kole, poté je z čela sesadila Slavia.

Severočeši po 23 skvěle odehraných kolech ztratili šťávu a začali příliš často prohrávat. Z posledních pěti zápasů vyhráli pouze jednou s Mountfieldem, v minulém kole odjeli bez bodu z Třince, jemuž podlehli 1:3.

Liberec spoléhá především na precizní obranu, díky které inkasoval nejméně branek ze všech extraligových celků. Na postu gólmana vystřídal v průběhu letošního ročníku přestupujícího Milana Hniličku Marek Pinc, jenž přišel na sever Čech z Vítkovic.

⇒ Jiří Trvaj inkasoval proti Liberci pouze jednu branku za 130 minut a svými skvělými výkony má největší zásluhu na zisku tří bodů.

Klubovým statistikám vládne Jan Plodek s 25 kanadskými body za patnáct branek a deset asistencí, o bod zpět zůstává Leoš Čermák a dalším úspěšným sběratelem bodů je Tomáš Klimenta. Tygři mají k dispozici také dva velmi produktivní beky, jimiž jsou Lukáš Zíb 12 (7+5) a Valdemar Jiruš 11 (6+5).

Orli získali proti svému pátečnímu soupeři prozatím tři body. Oba zápasy musely rozuzlit až samostatné nájezdy a vždy se radoval domácí tým. Ve Znojmě skončilo utkání po 65 minutách 1:1, když po brance libereckého Plodka vyrovnal Dopita. Rozhodnutí přinesl až nájezd Padělka, jenž znamenal bod navíc pro domácí. V Liberci nepadl dokonce ani jediný gól a vítězství Tygrů zařídil proměněným nájezdem Čermák.

Další absenci si připíše obránce Znojma Radim Tesařík, který je na marodce již od 4. listopadu. Na ledě se neobjeví ani Radek Procházka, jehož nepustí do utkání poraněné rameno ze souboje v Ústí. Liberec bude postrádat zraněné Fikrta, Kočího, Čermáka a Nedorosta.

Sestavy z posledního utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Švrček, Jareš, Vyrůbalík, Chvátal, Mojžíš, Bičánek, Všetečka - Kucharczyk, Dopita, Selingr - R. Procházka, Svoboda, Demel - Erat, Plášek, Haman - Padělek, Beroun, M. Růžička

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC: Pinc - Moravec, Jiruš, Hunkes, Zíb, Holub, Krstev, Rýgl, Bartovič- Kašpařík, Pletka, Klimenta, Plodek, Víšek, Blatný, Šachl, Pabiška, Vantuch, Dušek, Procházka

Ostatní zápasy 34. kola