Profesionální hráči, poloprofesionální komentátoři

Rozhovory
ST 18. 1. 2012
<em>Znojmo</em> - Komentovaná vysílání z utkání Orlů již vešla ve známost, ale že se komentování účastní i samotní hráči, ví z lidí, kteří vysílání neviděli, jen málokdo. Vůbec první vysílání ze zápasu proti Salzburgu spolukomentoval Lubomír Štach a druhé, proti Klagenfurtu, Tomáš Komínek. Oba se shodují v jednom: „Je to zajímavá zkušenost."

První počin streamovaného vysílání, které Orli Znojmo zajistili ve spolupráci s partnery iFortuna.cz, tvcom.cz a SportInvest, se setkal s velkou chválou, jeho komentátor také. Lubomír Štach se ke komentování zápasu vlastního týmu dostal ale velkou náhodou. „Dostal jsem se k tomu jak slepý k houslím. Šel jsem na zimní stadion, chtěl jsem si zacvičit, ale zavolal mi manažer pan Veselý a oznámil, že budu dělat spolukomentátora. Prémie za to asi ale nebudou (smích). Tak třeba příště..."

Lubomír Štach si komentování velice užil

Premiéra znojemské šestadvacítky jako komentátora se však neodehrála bez počáteční trémy: „Byl jsem hodně nervózní, hlavně ze začátku, ale kolega mě uklidňoval. Myslím si, že ke konci už to bylo lepší a užíval jsem si to. Bylo to taky tím, že jsme vyhráli. Takže jsem z toho měl dobrý pocit," popisuje sám Štach. Právě utkání a jeho výsledek pomohli Lubomíru Štachovi k odbourání strachu. „Myslím, že zápas byl parádní, diváci si ho museli užít. Škoda jen, že nepadlo víc branek, protože šance na to byly. Ale jinak jednoznačně super utkání," řekl k premiérovému zápasu komentátor.

Pokračovat však k velké škodě nehodlá. Fakt, že profesionální komentátor je slušivé povolání, nechává Štacha chladným. Za uzavřením svých možností však nechává úsměv a otazník. „Zatím žádné nabídky nemám, Nova ani ČT se neozvaly. Tak uvidíme, co přijde. (smích)"

Druhý vysílaný zápas spolukomentoval Tomáš Komínek. Svoji premiéru si také užil: "Byla to pro mě zajímavá zkušenost, bylo to poprvé a rozhodně to bylo skvělé." Znojemská čtrnáctka do duelu s Klagenfurtem nemohla nastoupit kvůli problémům se svalem: „Mám problémy se svalem, zřejmě něco natáhlého. V příštím duelu ve Villachu bych měl snad znovu nastoupit."

Podobně jako Štach se ale Tomáši Komínkovi další zápas komentovat nechce. Se smíchem dodává: „Příští zápas už komentovat rozhodně nehodlám."

Archiv vysílaných zápasů, včetně možnosti zhlédnout kompletní záznamy utkání, najdete zde.