Přístup hráčů rozhodl o výsledku, řekl Milan Kastner

Aktuální zprávy
PO 18. 1. 2010
<em>Znojmo</em> - Prozatím výborná bilance znojemských hokejistů na domácím ledě utrpěla v sobotním střetnutí s Jihlavou nečekaně tvrdou ránu. Porážka o pět gólů přiblížila Orly početné smečce pronásledovatelů, která se ze zadních pozic tlačí vzhůru a před závěrečnými koly základní části slibuje těžký boj o výhodnější pozice pro play off. Znojmo by v něm rádo uspělo co nejlépe. „Chtěli bychom play off začínat doma,“ popsal cíl Orlů trenér Milan Kastner.

Jak hodnotíte výkon hráčů v utkání s Jihlavou, především nepovedenou první dvacetiminutovku?
Věděli jsme, že to je důležité utkání, ale přístup hráčů v první třetině rozhodl o výsledku. Byli jsme nedůrazní, pozdě na puku, chybělo nasazení. Za stavu 0:3 jsme se chtěli pokusit průběh zápasu ještě nějak zvrátit, ale nepodařilo se nám vstřelit kontaktní gól a i když jsme si ve druhé třetině vytvořili tlak, přišel čtvrtý inkasovaný gól, který rozhodl o zápase. Není nám to jedno, protože zápas nebyl z naší strany dobrý, ale je důležité se z toho poučit a ještě je dost času na to, abychom takové výkony už nepředvedli.

Mluvil jste o přístupu hráčů, byli jste dnes poprvé takto nespokojeni?
Myslím, že co se domácích zápasů týká, to bylo první utkání, které se nám takhle nepovedlo. Někdy jsou ale tyto problémy při střetnutích venku a potřebujeme toto změnit. Samozřejmě máme možnost na tom nějakým způsobem zapracovat, ale problém je především v hlavách hráčů a je potřeba to nějak zkusit nastartovat.

⇒  Milan Kastner

V utkání jste hráli velké množství přesilových her, několikrát proti třem soupeřům. Čím to, že se přesilovky tak nedařily?
Řekl bych, že to s tím také souvisí. Pokud hráči nepřistoupí k utkání na sto procent, tyto herní situace se od toho odrazí dost výrazně. Jestliže v přesilovce není důraz a rychlý přístup, pak nám vždy půlkrok chybí a gól tam nepadne.

Jak se budete připravovat na další zápasy, ve kterých narazíte na silné soupeře v podobě Olomouce a Ústí nad Labem?
Potřebujeme na to rychle zapomenout, jako vždy v hokeji, a připravit se na další utkání. Je pravda, že když hrajeme se silnějším soupeřem, problém s nasazením hráčů nemáme, takže doufejme, že ty zápasy nějak zvládneme. Soutěž je natolik vyrovnaná, že snad kromě Ústí je každý tým schopný porazit kohokoliv. Počítáme s tím, že se dostaneme do play off, ale je potřeba napnout síly a závěr základní části dohrát tak, abychom do něj šli z nejlepší pozice.

Blíží se konec základní části, první čtveřice celků je už dost vzdálená. Jaké umístění jste si stanovili za cíl?
První čtyřka se nám vzdálila už v Havlíčkově Brodě, to bylo poslední kolo, kdy jsme ještě měli nějakou naději, že bychom předkolo play off přeběhli bez zápasů. Jak jsem říkal, pro nás je teď prvotní cíl dostat se co nejvýš. Utkání venku nemáme stoprocentní, proto by pro nás bylo výhodnější, kdybychom začínali v domácím prostředí.

Jak v tuto chvíli vypadá zdravotní stav Karla Pláška a Radka Hamana? Kdy by je fanoušci mohli znovu vidět v utkání?
Karel Plášek už s mužstvem trénuje, záleží především na něm, jak se bude cítit, ale počítáme s tím, že příští týden by už mohl nastoupit. Co se týká Radka Hamana, tam se doba, kdy bude moci odehrát zápas, pohybuje v rámci 10 – 14 dnů, ale Radek má chuť a věřím tomu, že určitě bude chtít ještě do konce základní části nastoupit.