Přípravu startují Orli proti tradičnímu rivalovi

PO 1. 8. 2011
<em>Znojmo</em> - Znojemští hokejisté mají před sebou úvodní přípravné utkání na novou sezónu. Po šesti dnech dvoufázového tréninku na ledě dostanou Orli možnost poměřit své síly s prvním soupeřem, kterým je SK Horácká Slavia Třebíč. Vzhledem ke vstupu Znojma do mezinárodní EBEL bude právě tento souboj, který v Hostan aréně začíná v úterý v 17:30 hodin, jedinou možností vidět tohoto soupeře z Vysočiny na jihu Moravy.

Téměř se zdá, jako by tyto dva celky nemohly delší dobu vydržet v jedné soutěži. Po společném putování druhou ligou oba kluby na jaře roku 1997 postoupily do první ligy, o dva roky později už se Orli stěhovali ještě o patro výš do extraligy. Po desetileté přestávce nadešlo další soutěžní utkání Znojma s Třebíčí až na podzim roku 2009, opět v první lize. Čtyři vzájemné duely v posledních dvou prvoligových sezónách ale budou po nedávném vstupu Znojma do Erste Bank ligy znovu na nějakou dobu poslední.

⇒  Orli loni zdolali Třebíč v obou prvoligových duelech

Třebíčský klub zatím v přípravě na novou prvoligovou sezónu skládá kádr pomalu, na soupisce jednoznačně dominuje dravé mládí. To nejlépe dokumentuje post brankáře, kde by jedničkou měl být dvacetiletý Šimon Hrubec, zapůjčený z extraligových Českých Budějovic. Mezi několik málo starších hráčů, kteří by měli tým táhnout, patří obránci Zdeněk Sedláček, Lukáš Sláma nebo útočník David Dolníček.

Trenéři Pokorný a Novák mají momentálně k dispozici širší výběr 33 hráčů, mezi nimiž najdeme mnoho juniorů a mladíků, kteří v Třebíči zkoušejí přesvědčit o svých kvalitách. Je mezi nimi taky dvojice Orlů, obránce František Pospíšil a útočník Lukáš Kovalský, kteří se nevešli do tvořícího se kádru ve Znojmě a na Vysočině by měli získávat další zkušenosti se seniorským hokejem.

Z tábora Orlů

Třiatřicet hokejistů v barevných tréninkových dresech A-mužstva momentálně na ledě Hostan arény vedou také znojemští trenéři Karel Soudek a Martin Stloukal. O místo v konečném kádru pro EBEL se tak dá očekávat velký boj, zejména mezi mladíky. „Všichni se na zápas těší. Je to pro ně první šance ukázat, co v nich je,“ prohlásil Karel Soudek pro webové stránky EBEL.

Je jasné, že do úvodního zápasového souboje přípravného období nezasáhnou všichni hráči, fanoušci se přesto mohou těšit na první představení dobře známých osobností i nových posil. Majitelé permanentek mají vstup na utkání zdarma, pro ostatní diváky je vstupné 50 korun.