Přímý duel o první čtyřku sehrají Orli proti Linzi

SO 29. 11. 2014
Po dvou porážkách od klubů z Korutan čeká doma na znojemské hokejisty dobře známý Linz. Třetí Černá Křídla a páté Znojmo dělí pouhé dva body, oba vzájemné zápasy v této sezóně vyhrály domácí týmy. Úvodní buly atraktivního střetnutí bude vhozeno v neděli netradičně o hodinu později, v 18:30.
» Hvězda soupeře
Nejlepší střelec a nejproduktivnější hráč EBEL Andrew Kozek (18 + 12) táhne ofenzivu Linze, aktuálně třetí nejlepší v lize

Linz má za sebou sérii tří domácích utkání, ve kterých získal maximální možný počet šesti bodů. Zatímco s Vídní a Innsbruckem musel bojovat o vítězství až v nájezdech, Fehérvár zdolal tým trenéra Roba Dauma jasně 5:1. Kromě vyrovnaných a kvalitních útočných formací je velkou oporou také kanadský brankář Michael Ouzas, který úspěšností zásahů patří mezi nejlepší brankáře v lize, v neděli by ale na jihu Moravy měl dostat přednost jeho náhradník Dechel. Útočné duo Andrew Kozek - Rob Hisey navíc vládne tabulce produktivity EBEL, mezi ně se dokázal vklínit pouze znojemský Peter Pucher.

Právě Pucherova formace s Adamem Havlíkem a Martinem Podešvou na křídlech je v posledních duelech nejúdernější letkou Orlů. V pátečním utkání ve Villachu ale nebodovala ani ona, a znojemští hokejisté tak po sérii sedmi vítězství museli zkousnout druhou porážku v řadě. V tabulce se ale nachází stále na velmi dobré páté příčce, jen o dva body za třetím Linzem. "V neděli se musíme zlepšit. Bude to těžký zápas, navíc poslední utkání doma jsme před fanoušky prohráli," uvědomuje si trenér Jiří Režnar. Ten stále postrádá zraněné kvarteto Rosa, Sova, Jass, Bača.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
21 10 7 3 1 76:66

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EHC Black Wings Linz
pozice v tabulce 5. 3.
body 26 28
aktuální forma Villach – Znojmo 4:1
Znojmo – Klagenfurt 3:4
Znojmo – Graz 4:2
Linz – Innsbruck 2:1sn
Linz – Fehérvár 5:1
Linz – Vídeň 3:2sn
nejproduktivnější hráč Peter Pucher, 30 bodů (11 + 19) Andrew Kozek, 30 bodů (18 + 12)
nejproduktivnější obránce Jakub Grof, 17 bodů (5 + 12) Curtis Murphy, 13 bodů (1 + 12)
brankář Patrik Nechvátal (91,24 %) Michael Ouzas (91,47 %)
využití přesilovek 32,17 % 17,71 %
úspěšnost oslabení 75,26 % 77,78 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #22 Manuel Nikolić, #3 Ladislav Smetana
Čároví rozhodčí: #60 Martin Smeibidlo, #98 Michael Johnstone

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Štach, Grof, Pavlikovský, Nemčík, Bořuta, Klimíček – Tomas, Bartoš, Rehuš – Podešva, Pucher, Havlík – Beroun, Šeda, Novák – Lattner, Fiala, Číp – Abdul, Špaček.
Ouzas – Murphy, Lukas, Dorion, Piche, Mitterdorfer, MacDonald, Mayrhauser, Fechtig – Lebler, Moran, Ulmer – Kozek, Hisey, Hofer – Spannring, Ouellette, Rau – Macierzynski, Gaffal, Pastl.