Poslední venkovní zkouška před play-off. Orli letí do Opavy

PÁ 24. 2. 2023
Na znojemské hráče čeká poslední venkovní duel základní části 2. ligy. Svěřence kouče Jiřího Berouna absolvují dlouhou cestu do Opavy, kde se v bouřlivé atmosféře střetnou s tamním hokejovým mužstvem. Úvodní buly je naplánováno na 17:00.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Slezanu se v posledních zápasech moc nedaří, prohrál tři duely v řadě, v tom posledním navíc inkasoval sedm branek na ledě Havlíčkova Brodu. Na svém stadionu si z celkem sedmnácti klání odnesl osmadvacet bodů, desetkrát se radoval z výhry, dvakrát bral alespoň bod a pětkrát prohrál v základní hrací době.

Střelecky se hráčům Opavy na domácím kluzišti nevede zle, do svatyň soupeřů poslali puk celkem v jednašedesáti případech, na druhou stranu sami inkasovali devětapadesátkrát. Tabulku produktivity slezského celku vede Tomáš Rousek se 34 body (15+19), jen o dva body horší je Petr Wolf (10+22).

To jihomoravský mančaft šlape, z posledních pěti střetnutí bral plný počet bodů a ve třech dal pět a více gólů. Z devatenácti soubojů mimo svůj stadion si Orli přivezli rovných padesát bodů, jednou prohráli na nájezdy a v jediném případě po 60 minutách.

Naposledy Znojmo zvítězilo 4:1 ve Žďáru nad Sázavou, kde se třemi body za dvě branky a nahrávku zaskvěl kapitán Martin Šťovíček, jenž má na kontě už 63 bodů (33+30) a v historické tabulce produktivity týmu se dostal na vedoucí pozici.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:František Held
Čároví rozhodčí:Pavel Rychlý, Marek Čelechovský

Sestavy z posledních zápasů

HK Opava:Piták – Pachula, Vojtovič, Thiel, Štěpánek, Ludvík, Šindelář (C), Věntus – Stuchlík, Horný, Beránek, Káňa (A), Vojkůvka, Štindl, Vašenka, Malina (A), Krupa, Danielčák, Buršík, Kadula.
Orli Znojmo:Žajdlík – Stránský, Mareš, Jenáček, Kloz (A), Zukal, Tejnor (A), Remta – Šťovíček (C), Beránek, Špaček, Nižnikov, Köver, O. Svoboda, Kotrba, Pigl, Adámek.