Poslední utkání v roce 2006

Naši soupeři
ČT 28. 12. 2006
Z n o j m o - Závěrečné utkání právě končícího roku sehrají Orli v pátek 29. prosince v ostravské ČEZ aréně. Vítkovice jsou i kvůli aktuální pětizápasové sérii proher s 41 body na předposledním místě tabulky. Znojmo uzavírá desítku postupujících do play off. V obou předešlých střetnutích zvítězili Jihomoravané. Úvodní buly bude vhozeno v 17:00.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Druhé vzájemné utkání - výhra díky Eratovi

Domácím se vstup do zápasu příliš nepovedl. Mužstvo Vítkovic v první třetině jasně dominovalo a díky výbornému výkonu brankáře Trvaje se ujalo vedení pouze 1:0. Orli dali na rady trenérů a zlepšili svůj pohyb na ledě, ale trocha štěstí jim k vyrovnání stále chyběla. Až tři minuty před koncem se před vítkovickou svatyní objevil Erat a přesnou ranou rozsvítil světlo za Pincem. Prodloužení o vítězi nerozhodlo, a tak se dostaly ke slovu nájezdy, kde si rozhodující trefu připsal opět nejlepší znojemský střelec.

Čtyři střely, čtyři góly

Svému oblíbenému soupeři z Litvínova uštědřili Vítkovičtí slušnou porci branek. Prvních pět minut byli lepší domácí, ale na zbytek zápasu převzali otěže do svých rukou borci ze severní Moravy. Chemopetrolu se podařilo v polovině utkání srovnat stav na 3:3, ale hosté se minutu na to opět ujali vedení. „Od té doby, co Litvínov vyrovnal, jsme dali ze čtyř střel čtyři góly. Konečně se k nám taky obrátilo štěstí,“ pochvaloval si bývalý hráč Severočechů Marek Pinc.

Vítkovická krize

Trenér Fryčer zadal svým svěřencům úkol vytěžit ze čtyř zápasů minimálně deset bodů, díky nimž by se odpoutali ode dna a zvýšili své šance na postup do play off. S Plzní i Kladnem si Vítkovičtí poradili a oběma soupeřům nastříleli po pěti gólech. Ale na rivala z Třince ani na karlovarský tým se jim vyzrát nepodařilo. Když k tomu přidáme porážku od Sparty, Liberce a naposledy od Budějovic, dostaneme nepříjemnou sérii. „Pořád jako bychom před sebou tlačili pytel. Jeden dva zápasy vyhrajeme, další ale prohrajeme. Kluci jdou v každém zápase maximálně nadoraz a to stojí spoustu sil,“ posteskl si trenér Fryčer.

Změny v kádru

Erik Weissmann, který byl v loňském roce nejproduktivnějším hráčem slovenské extraligy, posílil do konce sezóny vítkovické útočné řady. „Měl jsem několik nabídek, ale nakonec jsem si vybral Vítkovice. Rozhodovalo více věcí, hlavně to, že jednali rychle a korektně,“ objasnil svůj příchod hráč. I další nováček Matěj Hamrák je původem ze Slovenska. „Je to velký talent. Věříme, že prokáže své kvality,“ prohlásil generální manažer Aleš Pavlík. Klub naopak opustil Milan Mikulík, jenž v minulých sezónách oblékal znojemský dres.

Sestava Vítkovic z posledního zápasu: Pinc - Kuboš, Gulaši, Jurečka, Ovčačík, Jasečko, S. Hudec - Irgl, Burger, P. Hubáček - Kropáč, R. Procházka, Köhler - Weissmann, Tomášek, Krenželok - Hamrák, Maliník, Klimek.

Trenéři: Miroslav Fryčer, Petr Bolek