Pomůže povinné vítězství ke zvratu?

Aktuální zprávy
PO 17. 2. 2003
Z n o j m o - Ještě udýchán, ale se spokojeným výrazem ve tváři hodnotil vydařené utkání s Libercem obránce <b>David Havíř</b>: „Zápas to byl dobrý. Hrálo se nám líp než normálně, hlavně se nám dařilo proměňovat šance. Liberci už o nic nešlo a sezónu dohrávají v klidu. Zápas se nám povedl. Dnešní vítězství nám snad dodá potřebný klid a snad taky budeme dávat víc branek.“
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Podobně se po zápase vyjádřil i trenér Znojma Miloslav Hořava: „Utkání nám pomohlo hlavně v tom, že jsme konečně začali dávat góly. V těch posledních zápasech jsme měli vždycky spoustu šancí, ale neproměňovali jsme je. Kdybychom je dávali, tak dnes máme nějakých 78 bodů a přemýšlíme nad přípravou na play off. Takhle musíme bojovat až do konce. Myslím si, že tento zápas byl určitě tím zlomem, který nám pomůže.“

Závěrečná kola základní části nebudou pro Orly vůbec procházkou. Nejen, že ještě zdaleka nemají jistou účast v play off, ale navíc jim v cestě za dalším bodovým ziskem stojí silná mužstva Pardubic a Sparty. Znojemský obránce k tomu sděluje: „Čekají nás kritičtí soupeři. Zbytečně jsme odevzdali body Budějovicím, Vsetínu a Plzni, tedy mančaftům, se kterými bojujeme o osmičku, a ty nám teď chybí. Musíme nyní hrát naplno se všemi týmy. Jestli jsou to Pardubice, Sparta nebo Havířov. Potřebujeme bodovat.“ Náznak optimismu se objevuje i v hlase trenéra: „Jsem rád, že teď máme silné soupeře. Zápasy, o kterých jsme si mysleli, že bychom je měli vyhrát, Budějovice a Plzeň, jsme nezvládli. I když nám teď asi mnoho lidí nebude věřit, myslím si, že nějaké body uděláme.“

Na post pravého obránce v první pětce se v průběhu reprezentační přestávky posunul Václav Benák. Karel Soudek se stavěl po bok Aleše Křetinského. Trenéři tím chtěli snížit počet obdržených branek a obrany tak trochu vyrovnat. „Trenéři udělali změnu, protože jsme dostávali dost gólů po chybách obrany. Vyměnili Karla Soudka s Benákem,“ vysvětluje Havíř. „S Vencou Benákem nám to docela jde, ale protože jsme oba dost ofenzivně ladění, rádi si vyjíždíme dopředu, musíme se vzájemně hlídat, abychom nepropadali.“ „Třetí pětka inkasovala dost gólů, proto jsme se snažili to nějak změnit. Myslím si, že se to povedlo,“ dodává Hořava.

Nezbývá, než optimismus a chuť do závěrečných bojů Orlům přát a doufat, že krizi, která je provázela od Vánoc již mají za sebou a herní projev, na který byli diváci ve Znojmě zvyklí, se zase vrátí.