Po třech zápasech návrat domů: Orli hostí Red Bull Salzburg

PO 25. 10. 2021
První vložené týdenní kolo na rakouský Národní den nabídne ve Znojmě atraktivní podívanou. Orli se po třízápasové venkovní sérii vrací na domácí led, soupeřem jim bude osmifinalista Ligy mistrů, ambiciózní Red Bull Salzburg. Zápas začíná v 18:30.

Hráčský kádr Salzburgu prošel v posledních letech výrazným omlazením. Organizace Red Bullu jasně deklarovala, že více šancí budou dostávat místní odchovanci z prestižní akademie, navíc pandemická doba tomuto rozhodnutí nahrává. Výsledkem je, že ambiciozní tým ze západu Rakouska má aktuálně v útoku jen tři hráče starší třiceti let, přičemž pouze jeden z nich (Fin Järvinen) nepochází z Rakouska. V minulých letech věc nevídaná.

Lídrem produktivity je americký univerzál T.J. Brennan, který si ve třinácti duelech připsal už 17 bodů (9 + 8). Druhý v pořadí produktivity je Peter Schneider, ex-znojemský útočník, který ještě loni působil v kádru Komety Brno. V brance Red Bullu se při zranění zkušeného J.P. Lamoureuxe střídají Fin Tolvanen a mladý Rakušan Wieser.

Znojmo drží pozici v elitní šestce soutěže, na svého úterního soupeře ztráci čtyři body, zároveň má zápas k dobru. Daleký trip na západ Rakouska přinesl jasné vítězství 5:1 v Dornbirnu a těsnou prohru 1:2 v Innsbrucku. I nadále má český tým druhý nejvyšší počet vstřelených branek ze všech celků, více jich vstřelil jen vedoucí Fehérvár.

Znojemský klub v pondělí dostal oficiální varování od vedení soutěže kvůli předmětům, které padaly na led v posledních dvou domácích duelech proti Grazu a Villachu. Případné opakované házení předmětů na led v budoucích utkáních může vést k dvouminutovému vyloučení, finančním pokutám a v krajním případě i nedohrání duelu, proto i touto cestou prosíme fanoušky, aby na led nevhazovali žádné předměty.

Zajímavosti

• Salzburg je jedním ze tří ligových celků, které se v listopadu představí v osmifinále Ligy mistrů. Soupeřem Býků bude francouzský Rouen.
  • Hned dva hráči Orlů jsou mezi třemi nejlepšími střelci soutěže! Anthony Luciani je s osmi trefami druhý, Radek Prokeš a jeho sedm zásahů figuruje na třetí příčce.
  • Jediný hráč, který je ještě lepší než znojemské duo, je právě T.J. Brennan ze Salzburgu.
  • Čárovým rozhodčím úterního duelu bude Pierre Racicot, Kanaďan, který má za sebou 2134 zápasů v NHL, olympijské hry i Světový pohár a nyní vypomáhá v ICE Hockey League s rozvojem sudích
  • Poslední vzájemný zápas obou celků byl na programu 17. ledna 2020 a Orli na domácím ledě prohráli 2:5. Dvě branky vstřelil Anthony Luciani.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Jakob Schauer, Ladislav Smetana
Čároví rozhodčí:Peter Jedlička, Pierre Racicot

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Groh – Culkin, Sedlák, Younan, Southorn, Tejnor, Bartko, Stránský, Haman – Němec, Zubov, Svoboda – Kvasnica, Brittain, Fejes – Luciani, Prokeš, Gorčík – Oščádal, Matuš, Köver.
Red Bull Salzburg:Tolvanen – Wimmer, Lo Verde, Stapelfeldt, Brennan, Kanzig, Zündel – Baltram, Nissner, Thaler – Auer, Järvinen, Schneider – Maier, Predan, Borzecki – Huber, Leonhardt, Steffler.