Po dvou dnech opět doma, rozjetí Orli přivítají Klagenfurt

PO 24. 11. 2014
V dalším domácím utkání přijíždí do Znojma Klagenfurt, kterému mohou Orli oplatit letošní porážku na jeho ledě. To by byl už osmý zářez na pažbě pro znojemskou letku, která má rozhodně chuť svou sérii prodloužit. Přijďte proto i Vy povzbudit hráče přímo na stadion! Utkání startuje netradičně v 18:30.
» Hvězda soupeře
Jamie Lundmark hraje v Klagenfurtu již třetím rokem, dříve však ve své kariéře odehrál necelé tři stovky zápasů v NHL, kde nastřádal 99 kanadských bodů.

Klagenfurt se i nadále trápí. Tak by se dala jednoduše popsat situace v klubu z Korutan, jenž za posledních pět zápasů získal jediný bod. To a špatný vstup do sezony poslalo rakouský tým až na jedenácté místo v tabulce jen čtyři body před poslední Lublaň. Klagenfurt v listopadu provedl tři změny v sestavě, když se rozešel s Janem Urbasem, slovinským reprezentantem a dovedl André Devauxe a Olivera Setzingera.

Celku pod vedením Douga Masona, jenž na konci září nahradil ex-znojemského trenéra Martina Stloukala, se nedaří ani individuálně. Nejproduktivnější hráč Jamie Lundmark absolutně ukořistil jen čtrnáct kanadských bodů, ze zbytku týmu ještě nikdo nepřekonal hranici deseti bodů. Lépe je na tom brankář Tuokkola, jenž si drží úspěšnost nad devadesát jedním procentem. Klagenfurtu ale hlavně nešlape ofenziva, vstřelil dosud jen čtyřicet tři gólů, méně už má jen Bolzano (čtyřicet dva). Navíc se ve Znojmě téměř jistě neukáží ex-znojemští hráči Kyle Wharton a Kim Strömberg.

Orli se vezou na vítězné vlně, zvítězili již sedmkrát v řadě a proti předposlednímu Klagenfurtu rozhodně budou chtít svoji bilanci navýšit i přes fakt, že právě s Klagenfurtem se Znojmo již jednou střetlo a prohrálo na jeho ledě 1:4. Od té doby se ale svěřenci Jiřího Režnara vyšvihli na čtvrté místo v tabulce, na třetí Graz ztrácí dva body.

Český zástupce v EBEL je druhým nejproduktivnějším celkem soutěže, nasázel soupeřům už osmdesát čtyři branek, o jednu více vsítil Salzburg. Svou smrtelnou sílu dopředu ukázali Orli v minulém zápase proti Grazu, v němž sice dvě třetiny neskórovali, pak ale během osmi minut nasázeli rovnou čtyři branky. Statistikám hráčů s Orlem na prsou nadále vévodí Peter Pucher, jenž je zároveň třetím nejproduktivnějším hráčem celé ligy.

Nedá se očekávat, že by se v úterý vrátil některý ze zraněných hráčů do sestavy. O tom, kdo se postaví mezi tyče, rozhodnou trenéři až v den zápasu.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
13 3 6 1 3 32:40

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EC-KAC
pozice v tabulce 4. 11.
body 26 15
aktuální forma Znojmo – Innsbruck 2:1sn
Fehérvár – Znojmo 4:5sn
Znojmo – Graz 4:2
Klagenfurt – Villach 1:2pr
Graz – Klagenfurt 3:2
Klagenfurt – Salzburg 3:5
nejproduktivnější hráč Peter Pucher, 27 bodů (10 + 17) Jamie Lundmark 14 bodů (9 + 5)
nejproduktivnější obránce Jakub Grof, Lubomír Štach, oba 16 bodů (4 + 12) Kirk Furey, Thomas Pöck, oba 8 bodů (1 + 7)
brankáři Patrik Nechvátal (91,67 %) Pekka Tuokkkola (91,33 %)
využití přesilovek 34,31 % 18,18 %
úspěšnost oslabení 75,00 % 78,67 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #11 Peter Gebei, #44 Vladimir Babič
Čároví rozhodčí: #91 Attila Nagy, #51 Marton Nemeth

Sestavy z posledních zápasů

Tomek (od 24. Nechvátal) – Štach, Grof, Pavlikovský, Nemčík, Bořuta, Klimíček – Tomas, Rehuš, Lattner – Podešva, Pucher, Havlík – Beroun, Fiala, Abdul – Číp, Bartoš, Novák – Špaček.
Tuokkola – Schumnig, Furey, Reichel, Vallant, Pöck, Siklenka, DeSantis – Jacques, Kurath, Urbas – Kreuzer, Pither, Setzinger – Lundmark, Hundertpfund, Geier M. - Ban, Harand, Witting.