Po devíti dnech znovu proti Pardubicím

Naši soupeři
PO 27. 10. 2008
<em>Znojmo</em> - S pardubickým celkem sice Znojmo nedávno hrálo, ovšem v rámci dohrávky čtvrtého kola si utkání oba soupeři zopakují, tentokrát budou však domácím mužstvem Východočeši. Orli vybojovali v Hostan aréně pouze bod a v odvetě by rádi soupeři oplatili porážku. Čtvrtý tým tabulky je však na svém ledě velice silný a pouze jednou zde prohrál, když jej v samostatných nájezdech předčila Slavia. Pro hosty může být motivací, že případné vítězství je konečně osvobodí z poslední příčky. Úterní duel, který bude pravděpodobně 500. zápasem Radka Hamana ve znojemském dresu, začíná v 17:00.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Obě mužstva předvedla před devíti dny ve Znojmě hokej plný zvratů a slušnou porci jedenácti branek. Pardubicím vyšel lépe úvod a vedly již 2:0, poté dokázal snížit Rýgl, na jehož branku odpověděl Divíšek a ve 20. minutě uzavřel divokou první třetinu Dopita. Druhá část patřila jasně domácím a brankami Hamana, Kucharczyka a Demela otočili výsledek na 5:3 ve svůj prospěch. Ovšem Východočeši dokázali ve třetí dvacetiminutovce využít dvě přesilovky, poslali utkání do prodloužení, které znovu v početní výhodě rozhodl Píša.

V dresu Moelleru se předvedli bývalí hráči Orlů, Michal Tvrdík zaznamenal gól a asistenci, Peter Pucher si připsal ještě o jednu přihrávku více. Právě exznojemský kapitán má velmi dobrou formu a v této době je největším tahounem Pardubic. Ve čtyřech posledních zápasech vždy alespoň jednou skóroval a jeho statistika pěti branek a čtyř asistencí hovoří za vše.

Po souboji ve Znojmě sehráli svěřenci trenéra Václava Sýkory dva zápasy, ze kterých vytěžili dva body. Na domácím ledě přehráli 3:2 po nájezdech Kladno a z Třince odjeli po porážce 2:3 bez bodů.

Orli si budou muset dávat velký pozor na skvělé přesilovky soupeře, neboť s třiceti brankami v početní výhodě nemají Východočeši v extralize konkurenci. Jejich další zbraní jsou třetí třetiny, ve kterých dokáží rozhodovat zápasy.

Trenérské duo Rulík - Baďouček se bude muset opět obejít bez Kotašky, Švrčka a Berouna. V utkání se Spartou sice nenastoupili Plášek, Růžička a Procházka, jejich neúčast však nezpůsobila zranění, ale nespokojenost trenérů s výkonem těchto hráčů ve Zlíně.

Sestavy z posledních utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj (Kameš - sn.) - Mrázek, Bičánek, Chvátal, Štach, Mojžíš, Tesařík - Dopita, Selingr, Erat, Čachotský, Haman, Meidl, Demel, Kucharczyk, Svoboda

HC MOELLER Pardubice: Lašák – Píša, Čáslava, Snopek, Štrbák, Nakládal, Havíř, Zukal, Šeda – Cetkovský, Pucher, Ondřej – Tvrdík, Divíšek, Pivko – Kolář, Koukal, Starý – Radil, Zohorna, Rákos