Pardubice zůstávají favoritem, míní znojemský tým

Aktuální zprávy
ČT 15. 3. 2007
Z n o j m o - Tři vítězství v řadě předvedly Pardubice v úvodu série, stejnou mincí jim to oplatili i Orli. Každá mince má dvě strany. Párkrát padl Orel a stejně tolikrát i Moeller. V posledním duelu série to bude určitě záležet na paní Fortuně, na kterou stranu se rozhodne přiklonit. „Bude asi záležet na štěstí a maličkostech,“ je si vědom ošidnosti rozhodujícího zápasu <b>Jiří Dopita</b>.

„Pořád to bereme tak, že Pardubice jsou favoriti, aniž bysme si dělali alibi. Hrají doma, ale určitě na ně bude větší tlak než na nás. Nás zvedlo to, že jsme vyhrávali od stavu 0:3, uvidíme, jak se s tím teď Pardubice poperou. Zápas asi bude podobný těm předcházejícím. Samozřejmě tam nepojedeme s tím, že tam chceme prohrát, když už jsme to takhle zdramatizovali,“ přidává Dopita. Byl to ale on, který dost zdramatizoval závěr zápasu. Když Pardubice spustily power play, měl na hokejce pojišťovací gól. Místo, aby středem hřiště poslal puk do branky, zvolil přihrávku na obsazeného Tvrdíka, který nemohl trefit. Znojemský kapitán to s úsměvem vysvětlil: „Nestřílel jsem, protože jsem měl strach, že kdybych netrefil branku, bylo by z toho zakázané uvolnění a vhazovalo by se u nás. Vpravo jsem měl Michala, vlevo byl Růža, tak sem to přihrál, abychom to zavezli aspoň do útočného pásma. Tvrďovi to ale přeskočilo hokejku…“

Ale to ještě nebylo všechno, čím si zahrál na nervy trenérů a fanoušků. Hned v zápětí, po snaze vybojovat ztracený puk, dvaadvacet vteřin před koncem fauloval a umožnil tak soupeři dvojnásobnou převahu. „Neměl sem pocit, že to byl faul, hrál jsem mu hokejkou mezi nohama a on se v ten moment otočil. No, byli jsme v oslabení, aspoň jsme mohli beztrestně vyhazovat,“ s klidem hodnotí adrenalinový konec zápasu Dopita.

Vrátil se také k brance, kterou vstřelil Sýkora po tom, co se ocitl v roli bránícího hráče: „Pavel Mojžíš někoho nastřelil, Sýkora zůstal na mojí úrovni. Byl jsem tam už delší dobu, ale i kdybychom byli vedle sebe a já byl čerstvý, tak by mi asi ujel. Udělal si náskok a trefil to. Škoda. Vyrovnávacím gólem se Pardubice dostaly trochu víc do hry, ale zas tak moc se nestalo.“

foto/
≡ Pavel Selingr

Emoce a spoustu odpadků na ledě vyvolal průnik Berouna, následná srážka s Lašákem a neurčité gesto rozhodčího Mináře. Všichni přítomní se domnívali, že hodlá vyloučit znojemského útočníka za podražení. Znojemský kapitán, pan Dopita, si vyčkal konečného verdiktu a odjížděl spokojen. „Oba hlavní rozhodčí se chvíli radili a nakonec rozhodli správně, že to Berounův faul nebyl.“ Úplně jiného názoru byl pardubický kouč Říha, který prohlásil, že ještě nezažil, aby přímluva kapitána zvrátila jasný verdikt o faulu. A zcela jiný pohled měli diváci, kteří sledovali přímý přenos na ČT4, kde měli možnost tento střet vidět z několika úhlů pohledu…

Střelec vítězného gólu Pavel Selingr byl s dosavadním průběhem série více než spokojený: „Za stavu 0:3 by nikdo neřekl, že se zvedneme, a to zítra jedeme na sedmý zápas do Pardubic. Takže paráda. Věřili jsme tomu, neměli jsme co ztratit. V Pardubicích chodí 9000 lidí, ti je budou hnát dopředu, uvidíme, jak to tam bude vypadat.“ Kdo by si pomyslel, že se z mizérie v konci sezóny dostanou Orli až tak daleko. „Ke konci základní části jsme honili desítku, to už bylo naše takové malé play off. Tam jsme se semkli,“ prozrazuje Selingr, kde vzal tým sílu.

Šestý zápas shrnul prostě: „Začalo to dneska opatrně z obou stran. Dali jsme sice uklidňujícího góla, ale bylo hodně vyloučených. Často jsme hráli ve čtyřech, a to nás stálo hodně sil.“ Svou přesnou trefu mezi Lašákovy betony popsal stroze: „Michal (Tvrdík) pěkně vybojoval puk na naší modré, poslal mi to přesně k mantinelu a přede mnou se otevřel prostor. Chtěl jsem mu to dát mezi nohy a vyšlo to.“

foto/
≡ Michal Tvrdík

Dvě minuty před koncem první třetiny vlil do duší Orlů klid gól Michala Tvrdíka. Mimo přízně Štěstěny připomněl i vynikající výkon znojemského brankáře, který mnoha zákroky pomohl eliminovat tlak Moelleru hlavně v dlouhém dvojnásobném oslabení a v tlaku Pardubic ve druhé třetině: „Byl to asi nejvyrovnanější zápas celé série a rozhodlo v něm štěstí. Navíc nám opět výborně zachytal gólman Trvaj.“

Pro útočníka Orlů, který je nejlepším střelcem této série, bude sedmé utkání, tak jako všechny souboje s týmem, kde má ještě platnou smlouvu, minimálně zajímavé. „Nějak si to neberu, přistupuju k tomu jako ke každému jinému zápasu. Už jsem to říkal víckrát, mám tu výhodu, že hraju v Pardubicích i tady doma.“ A o to víc se těší na led ČEZ arény: „Bude to rozhodující zápas, takže asi bude nervozita větší. Ale pořád my můžem - oni musí. Myslím si, že budou nervóznější než my. Můžeme překvapit, ale Pardubice pořád zůstávají favoritem.“

Trenér Jan Votruba je si také vědom, co Orly v sedmém rozhodujícím zápase čeká: „Do Pardubic jedeme, jak se říká, bez bázně a hany. Jsme si vědomi toho, že mají velice kvalitní mužstvo a bude nás tam čekat peklo…“