Osladí si Orli vánoční čas výhrou nad Innsbruckem?

ST 22. 12. 2021
Den před Štědrým večerem se znojemští hokejisté opět rozjedou mezi ligové mantinely, aby navázali na předchozí tři vítězství v řadě. Sváteční čas svým fanouškům zpestří duelem s innsbruckými Žraloky. Utkání startuje ve čtvrtek netradičně již v 16:00.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Innsbrucku prozatím patří šestá příčka ligové tabulky, ale tým si v posledních dnech nemůže zrovna radostí pohvizdovat. Ze tří posledních zápasů vydoloval pouhý jeden bod za prohru po samostatných nájezdech, poté přišly další dvě domácí porážky, nejdříve od Grazu a v úterý také od Dornbirnu.

Pokud si podíváme na klubové statistiky, tak v těch dominuje kanadský útočník Tim McGauley (10 + 17), za ním se s malým odstupem pohybují Mike Huntebrinker (4 + 20) a Daniel Leavens (5 + 17). Mezi obránci se velmi solidně drží s dvaceti body za osm gólů a dvanáct asistencí Joel Messner (stejný počet bodů nasbíral mezi beky i znojemský zadák Ryan Culkin).

Znojemští hokejisté se na konci kalendářního roku dostávají do formy. Mají v zádech tři vyhraná utkání, tedy zatím nejdelší vítěznou sérii v tomto ligovém ročníku. Postupně si pochutnali na Linzi (4:1), ve dvou venkovních zápasech minulého týdne si smlsli i na Dornbirnu (6:1) a v premiérovém měření sil také na italském Pustertalu (4:2). Do kasičky si tak přidali devět bodů a momentálně se uhnízdili na desátém místě tabulky.

Orli se s Innsbruckem utkali v letošním ročníku již dvakrát a v obou případech byli úspěšnější Žraloci. Na konci října zvítězili na domácím ledě po těsném skóre 2:1, na začátku prosince se oba rivalové opět střetli v Tyrolsku, kde tentokrát Rakušané brali tři body po výmluvném skóre 6:3.

Zajímavosti

• Utkání je dohrávkou 21. kola, které bylo na programu v pátek 26. listopadu. Pro rozsáhlou marodků soupeře se ale zápas nemohl uskutečnit.
  • V obou předchozích vzájemných duelech se střelecky prosadili hned dva hráči – Adam Sedlák a za innsbrucký tým Daniel Leavens.
  • Gólmanské jedničky týmů mají velmi podobné statistiky, Pavel Kantor s úspěšností zásahů 90,8% je těsně před svým americkým kolegou Tomem McCollumem (90,2%).

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Alexander Hlavaty, Stefan Siegel
Čároví rozhodčí:Oto Durmis, Daniel Konc

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Kantor – Sedlák, Culkin, Younan, Stránský, Tejnor, Bartko – Svoboda, Brittain, Luciani – Ahl, Zubov, Immo – Gorčík, Prokeš, Matuš – Köver, Kvasnica, Oščádal.
HC TIWAG Innsbruck – Die Haie:McCollum – Bourque, Messner, Lattner, Betker, Jakubitzka, Bořuta, Lupinski – Dostie, Huntebrinker, Feldner – Bär, McGauley, Leavens – Paulweber, Magwood, Ulmer – Muigg, Winkler, Mader.