Orlím zrakem: 52. kolo PLZ – ZNO

PO 28. 2. 2005
Z n o j m o - Úterní zápas 52. kola na plzeňském ledě měl být pro Znojemské orly posledním v sezóně 2004-2005. Osud zřejmě však chtěl, aby si Jihomoravané svůj ne příliš vydařený ročník prodloužili alespoň o jeden den; kvůli chřipkové epidemii v mužstvu Pardubic bylo utkání 51. kola přeloženo z neděle na středu. Orli tak - stejně jako Východočeši - sehrají dva zápasy ve dvou dnech. Během třídenní pauzy měli možnost ještě potrénovat a doléčit případná zranění, a i když už ztratili šanci zahrát si play-off, mohou se směle vrhnout do bojů o vylepšení své pozice v tabulce, kde jsou momentálně s 66 body jedenáctí.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Jejich soupeř ze západu Čech rovněž v neděli přišel o účast ve vyřazovacích bojích, neboť v liberecké Svijanské aréně prohrál vysoko 3:6, zatímco Litvínov zdolal Zlín 2:0 a pojistil si osmé místo. I kdyby Plzeňští Znojmo porazili a Chemopetrol v prohrál s Vítkovicemi, rozhodla by při rovnosti jejich bodů lepší gólová bilance žluto-černého týmu. Lasselsberger tak nezopakuje své loňské úspěšné tažení, kdy na poslední chvíli postoupil do play-off a ve čtvrtfinále nečekaně porazil favorizovaný Moeller Pardubice.

Se Znojmem letos Keramici zatím jedenkrát vyhráli (5:3) a dvakrát prohráli (0:3 a 3:4). Zajímavé je, že vítězství modro-bílých se zrodilo v Hostan aréně, zatímco doma Orlům nedokázali vstřelit ani gól. V posledních zápasech se sice jejich výkony na domácím hřišti zlepšily, avšak během celé sezóny byly značně nevyrovnané. Před koncem přestupového termínu vedení Plzně získalo kanadského obránce Jasona Marshalla, který má smlouvu v New Yorku Rangers, do Košic odešel útočník Cibák. Trenéři nemají k dispozici dlouhodobě zraněné obránce Nedomu a Šreka, chytat nemůže brankář Duba a v útočných řadách chybí Martin Straka. Do utkání proti Znojmu nemůže také nastoupit Paroulek, který v Liberci dostal trest ve hře.

Znojemští orli vyhráli poslední dva zápasy a jejich úkolem pro zbývající dvě kola bude pokud možno odlepit se z jedenácté příčky. Desáté Karlovy Vary v neděli porazily Vsetín a mají na Znojmo tříbodový náskok. Teoreticky je reálné i deváté místo, které okupuje právě Plzeň. Znamená to však, že Orli by museli obě klání vyhrát v normální hrací době a Vary podlehnout Slavii. Na rozluštění tajenky si ale budeme muset počkat až do středy. Trenérům se do sestavy vrátili obránce Benák a útočník Vorel, otazník visí nad zadákem Němečkem a gólmanem Pruskem.

Přehled vzájemných zápasů