Orlím zrakem: 22. kolo ZLN - ZNO

PO 15. 11. 2004
Z n o j m o - První zápas po reprezentační pauze sehrají Znojemští orli v úterý na ledě úřadujícího mistra ze Zlína. Medvědům letos vychází téměř vše, na co sáhnou, i proto se v podstatě od začátku soutěže drží v horních patrech tabulky. S pražskou Spartou se dlouhodobě přetahují o první příčku, momentálně jsou se 47 body druzí, protože Sparta má o dva body více, třetí Slavie naopak o devět méně. Zlín však v posledních čtyřech utkáních třikrát zaváhal a vytěžil z nich pouhé čtyři body. Naposledy prohrál s Třincem 2:3.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Na Karjala Cupu reprezentovali Českou republiku hned tři zlínští hokejisté – Blaťák, Balaštík a Martin Erat. Volno však pravděpodobně nedostanou a poprvé v ligovém utkání tak zřejmě dojde na souboj bratří Eratů. V prvním zápase v Hostan aréně, který Zlín vyhrál 5:3, totiž Martin nehrál a nemohl tak změřit síly se znojemským Romanem.

Znojmo poprvé povede nové trenérské duo Hořava – Votruba. Bývalý kouč Kastner u týmu zůstává jako statistik. Mužstvo přišlo o dvě hvězdy z NHL, Karla Rachůnka a Martina Havláta, které zlákaly nabídky ruských týmů. Orli se po těchto změnách budou chtít konečně odlepit z dvanáctého místa a v následujících 31 kolech dokázat, že patří mezi extraligovou elitu.

Přehled vzájemných zápasů