Orlím zrakem: 10. kolo VIT – ZNO

PO 4. 10. 2004
Z n o j m o - Desátým kolem pokračuje v úterý extraligový kolotoč a mužstvo Orlů zajíždí na led dalšího týmu, který se pere o přední příčky tabulky. HC Vítkovice se od začátku soutěže jeví ve velmi dobrém světle, momentálně okupují se 13 body páté místo. V nedělním derby s Třincem sice nevstřelili ani gól, totéž se však podařilo i soupeři a výsledek po prodloužení tak zněl 0:0. Znojmo je po porážce od Zlína průběžně deváté s deseti body, ale má jeden zápas k dobru.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Loni celkově sedmé Vítkovice letos touží přejít přes první kolo play-off a napovídala tomu i příprava. V ní Ostravané sehráli devět běžných zápasů, z nichž sedm z nich vyhráli, jednou remizovali a pouze jednou prohráli. Nutno podotknout, že o nerozhodný výsledek 3:3 a porážku 5:8 se postarali Znojemští orli. Dále se potom zúčastnili dvou turnajů na Slovensku, v nichž si také nevedli špatně.

Soupiska byla během letní přestávky doplněna o tři odchovance a stejný počet hráčů ze Slovenska. Do obrany se vrátil Radek Philipp, k němuž se přidali Stanislav Hudec a Juraj Cebák, naopak Petr Jurečka byl z kádru vyřazen. V útoku zvýšili důraz, nasazení a střelbu David Moravec a Roman Šimíček. Posilou do branky je Róbert Filc, syn bývalého trenéra slovenské reprezentace.

Do extraligového mužstva také dobře zapadly čtyři posily z NHL. V zadních řadách naskakují Pavel Kubina s Tampy Bay a Marek Malík z Vancouveru, ofenzívu podporuje Václav Varaďa z Ottawy a vítkovickou svatyni hájí Martin Prusek z téhož zámořského klubu. Trenéru Svozilovi zatím chybí také útočník Luděk Krayzel, který má problémy s kolenem.

Znojemští orli plánují zmobilizovat síly, i když jim v sestavě chybí I. Rachůnek a Soudek, a chtěli by si ze severní Moravy odvézt alespoň bod. Hráči by měli více myslet na obranu a poctivě se vracet, důležitým faktorem je také proměňování vytvořených šancí.