Orli vyjeli na led i s posilami

Aktuální zprávy
PO 25. 7. 2011
<em>Znojmo</em> - Znojmo po delší pauze opět ožilo hokejem. Jihomoravští hokejisté v pondělí premiérově nazuli brusle a vyzkoušeli novou výstroj. Kádr se rozrostl o několik již dříve známých posil z různých týmů po České republice i na Slovensku. Poprvé si znojemský led v pondělí vyzkoušeli Lubomír Vosátko, Jan Šeda a také brankář Lukáš Sáblík, který by v následujících dnech měl definitivně stvrdit svůj přesun do Znojma.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

V dopoledních hodinách si hokejisté vyzkoušeli první jízdu na ledě pod vedením trenérů Karla Soudka, Martina Stloukala a Jaroslava Kameše. Na první volnější trénink v aréně se přišlo podívat i několik fanoušků. Orli se po ledě proháněli 60 minut, než odešli do kabin na následný odpočinek před dalším odpoledním tréninkem, ve kterém je čekala kromě ledu také posilovna.

⇒  Peter Pucher se bude do pátku připravovat s Orly

„Byl to první trénink, takže bych to nějak moc nehodnotil, spíš takové rozkoukání,“ řekl znojemský univerzál Jan Lattner. „Většina kluků si jen vyzkoušela novou výstroj,“ dodal obránce Lubomír Štach. „Byla to taková volnější hodinka na ledě.“

„První trénink se mi nikdy nelíbil, ale je to dobrý pocit po té dřině v létě,“ prohlásil se smíchem dvacetiletý útočník Adam Havlík. „Rozhodně je lepší hrát než trénovat. První zápas je hodně brzo, a to hned derby s Třebíčí.“

Při tréninku si spolu se znojemskými hokejisty vyzkoušel ledovou plochu i slovenský útočník Peter Pucher. Ten bude dle dohody s klubem pouze trénovat a v pátek orlí střídačku opustí.

Naopak brankář Lukáš Sáblík by na jihu Moravy měl zakotvit na delší dobu, jeho přesun do orlího dresu by měl být stvrzen v následujících dnech. Gólman s dlouholetými extraligovými zkušenostmi z dresu Karlových Varů by tak mezi třemi tyčemi doplnil mladou dvojici Kacetl – Landsman.

⇒  Po zranění se na ledě ukázal brankář Filip Landsman

Na odpoledním devadesátiminutovém tréninku už trenéři hráčům připravili náročný program zaměřený především na bruslení a kontrolu kotouče.

Hráči se představili v těchto barevných pětkách:

Bílá: Martin Pláněk, Lubomír Štach, Jan Šeda, Radek Haman, Vladimír Říha.

Červená: Lubomír Vosátko, Jiří David, Aleš Staněk, David Bartoš, Tomáš Komínek.

Černá: Antonín Bořuta, Martin Škadra, Petr Kanko, Martin Podešva, Jan Lattner.

Modrá: Tomáš Klimeš, Jakub Stehlík, Adam Havlík, Jan Trojan, Richard Jarůšek.

Zelená: Jakub Šaur, Daniel Opalek, Dominik Piskoř, Patrik Novák, Jan Podešva.

Žlutá: Tomáš Latner, David Videlka, Petr Stloukal, Robin Soudek, Tomáš Hradecký.

Brankáři: Ondřej Kacetl, Filip Landsman, Lukáš Sáblík (dopoledne), Martin Černý (junior, odpoledne).

Orlí tým nyní čekají na ledě dvoufázové tréninky, první přípravný zápas sehrají příští týden v úterý v Hostan aréně proti Třebíči.