Orli ve čtvrtek letí do Feherváru. Zajistí si play-off?

ST 26. 2. 2020
Již ve čtvrtek by se znojemští hokejisté mohli radovat z postupu do play-off. Pokud v předposledním zápase nadstavby zvítězí na ledě Feherváru a Innsbruck doma neuspěje nad Linzem, tak nebudou chybět mezi nejlepší osmičkou letošní sezóny.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Na straně znojemského fanouška to vypadá více než příznivě. Do konce nadstavby se musí odehrát pouhé dva zápasy a Orli se aktuálně nachází na poslední postupové příčce zaručující play-off. Na čtvrtý Innsbruck, který v dalších zápasech čeká Linz a Villach, mají svěřenci Miroslava Fryčera náskok jednoho bodu a v zádech lepší vzájemnou bilanci. Na pátý Fehervár se dívají již s pětibodovým nadhledem.

Čtvrteční zápas však zajisté nebude vůbec snadný. Ačkoliv Fehervár má v této chvíli k play-off daleko, tak se o účast bude prát až do poslední chvíle. Orli ke všemu s maďarským soupeřem nezvládli poslední tři zápasy, jen dvakrát se vzmohli na bodový zisk po prodloužení.

Znojemským hráčům by naopak mohla nahrávat horší forma Feherváru. Ten z uplynulých třech duelů získal jediný bod, když naposledy padl doma s Villachem 3:4 po základní hrací době. Předchozí dvě prohry přišly na ledě Innsbrucku (2:5) a Dornbirnu (2:3).

Naopak Orli po pomalejším začátku nadstavby zabrali. Z uplynulých čtyřech zápasech vydolovali devět bodů, postupně si vyšlápli dvakrát na Innsbruck, naposledy doma zvítězili nad Linzem 6:4. Jediný neúspěch tak přišel na ledě Villachu, kde se dostavila prohra 1:2 krátce po skončení základní hrací doby.

Co tak Orlům zajistí čtvrteční místenku do vyřazovacích bojů? Pokud nad Fehervárem zvítězí za tři body a Innsbruck s Linzem uhraje jeden a méně bodů. Znojemští hokejisté by se dále mohli posunout také po výhře v prodloužení, Innsbruck by však nesměl doma bodovat.

Statistické okénko

• Fehervár se při pohledu na play-off nemůže spoléhat jen na sebe. Nejprve ze všeho potřebuje tříbodovou výhru nad Orly, zároveň Innsbruck musí ztratit body s Linzem.
  • Úvodní vzájemný zápas v nadstavbě vyhrál Fehervár, který si zajistil dva body po výhře 3:2 v prodloužení.
  • Anthony Luciani proti Villachu stanovil klubový rekord v EBEL po základní části. Aktuálně se pyšní 61 body za 17 branek a 44 asistencí. Na vylepšení bilance mu zbývají dva zápasy.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:M. Nikolic, Piragic
Čároví rozhodčí:Gatol, Rezel

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Groh – Bořuta, Čermák, Doherty, Sova, Novák, Mikliš, Jonáš – Svoboda, Flick, Luciani – Matuš, Bartoš, Beránek – Gago, Češík, Berisha – Oščádal, McRae, Bowles.
Hydro Fehérvár AV19:Ouzas – Kaijomaa, Campbell, Stipsicz, Tikkanen, B. Szabo, Harty – Erdely, Sarauer, Kuralt – Koger, Metsavainio, Sarpatki – Yogan, Timmins, Girard – K. Szabo, Reisz, D. Szabo.