Orli se chystají na ambiciózní Záhřeb

PO 29. 10. 2012
<em>Znojmo</em> - Znojemské hokejisty čeká poslední ze tří zápasů v jejich venkovní sérii. Tentokráte se Jihomoravané vydají na led do hlavního města Chorvatska, do Záhřebu. Orli se budou snažit překonat neúspěchy z posledních dvou zápasů, a potěšit tak své fanoušky ziskem dvou bodů. Zápas začíná již v úterý v 19:15.

Představení soupeře

Záhřebu se v letošní lize prozatím daří. Medvědi mají na kontě dvacet tři bodů, a obsazují tak třetí místo. Na první Vídeň jim chybí pouhé čtyři body. Svěřencům Martyho Raymonda se před zraky domácího publika podařilo vyhrát už pětkrát. „Doma je pro nás důležité především naše fantastické publikum,“ zdůvodňuje. „Další důvod, proč se nám teď daří, je nejspíš ten, že spousta týmu sem váží velmi dlouhou cestu a obvykle jsou unavení,“ dodává hlavní trenér Medveščaku.

Chorvatský celek se bude v zápase spoléhat na svoji největší oporu, a to na Adama Nagliche, který má na svém kontě čtyři branky a úctyhodných patnáct asistencí. Proti znojemské obraně se postaví i osmadvacetiletý kanadský útočník Kyle Greentree (9+8), který je druhým nejproduktivnějším hráčem. Svému týmu může nabídnout zkušenosti, které nasbíral za dob svého působení v NHL v Philadelphii a Calgary. Také Medvědi ulovili v NHL svou posilu. Je jí Dustin Jeffrey, mladý kanadský útočník Pittsburghu Penguins. Za šest zápasů v chorvatském dresu vstřelil čtyři branky a připsal si pět asistencí.

Znojemským útočníkům se mezi třemi tyčemi postaví jeden z vyrovnané dvojice gólmanů Robert Kristan - Michael Ouzas. Ouzas chrání svoji svatyni s úspěšností 93,3%, Kristan je v brance úspěšný na 93,5%.

Z kabiny Orlů

⇒  Richard Jarůšek je nejproduktivnějším hráčem Orlů

Orlům se v posledních dvou zápasech lepila smůla na paty. Jak Vídeň (1:3) tak Innsbruck (5:6sn) byli nad orlí síly. Na ledě letošního nováčka se Znojmu nepodařilo udržet vedení a zápas se přehoupl až do samostatných nájezdů, kde Orli nakonec podlehli. „Proti Vídni i proti Innsbrucku jsme měli dost šancí, bohužel jsme je nedotáhli do konce,“ ví obránce Lubomír Štach

Znojmo bude v Záhřebu spoléhat na své nejproduktivnější hráče. Richard Jarůšek má na svém kontě devatenáct bodů, a je tak pro Znojmo velkou oporou. Orli mohou vkládat velké naděje i do finského útočníka Kima Strömberga (4+8) a do další zahraniční posily, nejproduktivnějšího obránce Kyla Whartona, který od začátku sezóny nasbíral čtyři góly a stejný počet asistencí.

V těsném závěsu má za sebou dalšího z obránců, a to Lubomíra Štacha (1+7). „V Záhřebu to bude velmi těžké, je to silný tým. Všichni se ale těšíme do haly, kde je vždy tak dobrá atmosféra,“ dodává znojemský obránce.

11.kolo: Záhřeb – Znojmo 2:1

Rozhodčí zápasu

Hlavní: #9 Roland Altersberger (AUT) , #11 Peter Gebei (HUN)
Čároví: #69 Timo Ettlmayr (AUT), #51 Marton Nemeth (HUN)

Sestavy z posledního utkání

ORLI ZNOJMO: Kacetl (nájezdy Landsman) – Pláněk, Wharton, Henry, Stehlík, Bořuta, Štach – Jarůšek, Fiala, Strömberg – Bickell, Pucher, Havlík – Beroun, Šeda, Lattner – Uram, Bartoš, Beránek – Komínek, Rožník.

KHL MEDVESCAK ZAGREB: Ouzas – Macaulay, Bozic, Letang, Waugh, Sertich, Martinovic, Trstenjak, Vedlin – Greentree, Jeffrey, Naglich – Miller, Buck, Perkovich – Zanoski, Brine, Fraser – Yelovich, Leavitt, Kostovic.

Další zápasy 16. kola

HDD TELEMACH Olimpija Ljubljana - SAPA Fehervar AV19
EC Red Bull Salzburg - UPC Vienna Capitals
EC VSV - HC TWK INNSBRUCK „DIE HAIE“