Orli míří vyzvat mistra do Klagenfurtu

ČT 19. 9. 2013
V rámci čtvrtého kola odcestují Orli na led úřadujícího mistra Erste Bank Eishockey ligy do rakouského Klagenfurtu. Úvodní buly bude vhozeno v pátek v 19:15.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024
» Hvězda soupeře
John Lammers působil v sezóně 2010/2011 v Plzni

Klagenfurt, historicky nejúspěšnější účastník soutěže, udržel v týmu přes léto ty největší hvězdy, a navíc podepsal kontrakt s kanadským centrem Coltonem Fretterem. Na soupisce nalezneme převážně domácí Rakušany, avšak také sedm Kanaďanů. "Nesmíme Čechy podcenit. Už jsou v lize třetím rokem, a tak víme, že velmi dobře bruslí. Naším cílem je samozřejmě první vítězství v této sezóně," říká švédský trenér domácích Christer Olsson. Mezi tyče se v pátek poprvé postaví Fabian Weinhandl, jenž přišel z Vídně.

Orli cestují do Klagenfurtu s velkým odhodláním. Po těžkém startu ligy mají na kontě tři body a další budou chtít nahromadit právě v pátek. "Studovali jsme hru Klagenfurtu na videu, které máme k dispozici. Jsou dobří jak v obraně, tak v útoku," všiml si asistent trenéra Milan Navrátil. "V posledním zápase jsme ztratili dvoubrankové vedení. Tentokrát musíme podat stabilní výkon po celých šedesát minut hry." K prvnímu utkání za Orly naskočí bek Oldřich Horák. Útočník Lukáš Finsterle se představí v zápase až příští týden. Brankoviště bude střežit Richard Ullberg.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
8 2 3 1 2 19:21

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EC-KAC
pozice v tabulce 6. 11.
body 3 1
aktuální forma Graz (D) 2:3sn
Salzburg (V) 4:2
Fehérvár (D) 2:4
Villach (D) 4:5p
Graz (V) 1:0
Vídeň (V) 4:1
nejproduktivnější hráč Adam Havlík, 5 bodů (2 + 3) Colton Fretter, 3 body (1 + 2)
brankáři Richard Ullberg (94,2%) René Swette (90,4%)

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#17 Thomas Berneker, #9 Shane Warschaw
Čároví rozhodčí:#54 Patrick Kalb, #85 Florian Widmann

Sestavy z posledních zápasů

Swette – Siklenka, Iberer, Ratz, Pöck, Furey, Isopp, Vallant, Koczera – Geier M., Schuller, Geier S. – Pirmann, Schellander, Scofield – Lammers, Koch, Fretter – Harand, Reichel, Kreuzer.
Ullberg (od 3. nájezdu Čech) – Müller, Thomas, Pavlikovský, Lattner, Sova, Bořuta, Magovac – Procházka, Fiala, Jarůšek – Podešva, Pucher, Havlík – Beroun, Šeda, Beránek – Kilnar, Bartoš, Novák.