Orli míří do Zlína, chtějí počtvrté v řadě bodovat

ČT 23. 10. 2008
<em>Znojmo</em> - Vypadá to, že se nad znojemským mužstvem začalo konečně blýskat na lepší časy. Orli z posledních tří zápasů získali sedm bodů a bodově se již dotáhli na předposlední České Budějovice, s nimiž si také připsali první venkovní výhru v sezóně. Zlínu patří sedmá příčka, kterou drží především díky skvělým výkonům na vlastním ledě, kde zatím přišel pouze o dva body. Páteční zápas začíná v 17:00 na stadionu Luďka Čajky.

Okenáři jsou na domácí půdě velmi silným soupeřem a ze svých 26 bodů jich drtivou většinu získali právě zde. Pouze čtyři body vyválčili na cizích stadionech. Jediným celkem, který ve Zlíně letos bodoval, byl Mountfield, jenž zvítězil 2:1 v prodloužení. Naposledy odjel ze zlínské nedobytné tvrze s prázdnou Litvínov, který podlehl 2:3. V minulém kole stejným výsledkem prohráli svěřenci hlavního kouče Venery na ledě Vítkovic.

Nejproduktivnějším hráčem klubu je se třinácti body (7+6) Bedřich Köhler, jenž po loňské sezóně přišel z Vítkovic. Stejně bodů posbíral také Petr Leška, který ovšem vstřelil o čtyři branky méně. Nejlepším střelcem je s devíti brankami Jaroslav Balaštík, na jehož trefách se často podílí přihrávkou právě Leška. V týmu dlouhá léta působí také ofenzivní bek Martin Hamrlík a letos své statistiky vylepšil již o čtyři góly a šest asistencí.

V brance začal jako jednička Igor Murín, ovšem kvůli zranění nenastoupil k několika posledním zápasům a musel jej nahradit Radovan Biegl. Slovenský gólman by měl společně s obráncem Mokrejšem chybět i v pátečním střetnutí.

⇒ Radim Bičánek představuje pro soupeře hrozbu především díky své tvrdé střele od modré, ovšem proti Zlínu se prezentoval vítězným nájezdem.

Do znojemské sestavy se po zranění začíná zapracovávat Radim Tesařík, který se pravděpodobně vrátí do první pětky k Radimu Bičánkovi. Na marodce však zůstávají beci Ivo Kotaška s Janem Švrčkem a útočník Jiří Beroun.

Orli se sice konečně bodově i herně zvedli, ovšem doplácí na zbytečné vyloučení, jelikož hra v oslabení není v poslední době jejich silnou stránkou. Tímto způsobem přišli v utkání s Pardubicemi o cenné vítězství. „Připravujeme se o lepší výsledky velkým počtem vyloučených hráčů a inkasovanými brankami v oslabení. Hráči si to uvědomují a většina prohřešků je v zápalu boje,“ reaguje na tuto skutečnost trenér Radim Rulík.

Poprvé se letos o extraligové body oba soupeři potkali ve Znojmě a úvodní třetinu zvládli lépe domácí. Do vedení je poslal Plášek a druhou branku přidal Procházka. Zlínští však dokázali v polovině utkání zásluhou Lešky snížit a v poslední minutě poslal utkání do nastavení Hamrlík. Prodloužení rozuzlení nepřineslo a dramatické nájezdy nakonec rozhodl znojemský kapitán Bičánek.

Sestavy z posledních utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Bičánek, Štach, Mojžíš, Rýgl, J. Mrázek, Chvátal - Erat, Dopita, Selingr - J. Svoboda, R. Procházka, Demel - M. Růžička, Haman, Plášek - Kucharczyk, Meidl, Čachotský

RI OKNA ZLÍN: Biegl - Hamrlík, Galvas, Nosek, Lučka, Míka, Kučný, Bořuta, Linhart - Balaštík, Leška, Köhler - Kubiš, Kollár, Rachůnek - Mokrejš, F. Čech, Andrašovský - M. Pšurný, Balán, Záhorovský