Orli končí sezónu s hlavami nahoře

Aktuální zprávy
SO 17. 3. 2007
P a r d u b i c e - Znojemská hokejová euforie skončila! Do dalších bojů postoupily Pardubice, ale Znojemští orli nemají důvod věšet hlavy. Od začátku dokázali favorizované soupeře potrápit takovým způsobem, který na opačné straně vyvolával údiv, poté nervozitu, která v závěru kulminovala až v hysterii. Pracovitost, důslednost, vůle a odhodlání zdobily znojemský tým. V každém zápase si Orli hrábli až na dno sil a často jim pomohlo k úspěchu i štěstí. To se ale k nim v posledním zápase obrátilo zády a zahledělo se na hokejku nejlepšího extraligového kanonýra Sýkory, který poslal Orly na zaslouženou dovolenou. Jeden z nejzkušenějších znojemských hráčů <b>Radek Haman</b> se v telefonickém rozhovoru vrátil k důležitým momentům posledního zápasu letošní orlí sezóny.

Do zápasu jste vstoupili trochu bojácně. Proč?
Možná to tak vypadalo, ale nechtěli jsme to tak. Byl to už několikátej zápas v pár dnech a možná už nám taky docházely síly. Pardubice na nás nastoupily tak, jak jsme předpokládali. Nechtěli jsme bránit, chtěli jsme být aktivní, ale prostě se nám to nepovedlo. Teď už nemá cenu se k tomu vracet zpátky.

Měla na vás vliv bouřlivá atmosféra?
To vůbec ne. I když měly Pardubice velký tlak a hodně šancí v první třetině, tak jsme to přestáli. Škoda bylo těch dvou gólů v poslední minutě první třetiny. Ona byla celá série hlavně o tom, který mančaft dá v zápase první gól, pak se to trošičku nakloní na jeho stranu. Jakoby měl najednou víc sil, líp se mu bruslí. Jít za stavu 0:0 do druhé třetiny, tak to mohlo být trochu jiné. První třetinu jsme sice nezvládli úplně ideálně, ale zvládli jsme ji slušně, až na ten závěr. A o tom play off přesně je. Nenadálé zvraty, občas zkraty. Jednou to jde jednomu mančaftu, jednou druhému...

Takže ty dva góly v první třetině už rozhodly zápas?
Určitě se to na nás podepsalo. Jeden bysme ještě ustáli, ale neměl v žádném případě padnout ten druhej. Byla to naše nekoncentrace. Těch zápasů bylo hrozně moc po sobě. V některým to padalo nám, teď to padalo jim. Důležité bylo, že jsme to nezabalili a celý zápas jsme dohráli.

Bylo v první přestávce nějaké řvaní, vyvolávání duchů, modlení se, abyste dostali z hlavy ty blbý dva góly?
Ne, to ne. Samozřejmě jsme si řekli, že to byla škoda. Ale čekalo nás ještě dalších čtyřicet minut, bylo moře času a mohli jsme s tím ještě něco udělat. Chtěli jsme zkusit dát kontaktní gól, ale to se nám nepovedlo. Měli jsme dlouhou přesilovku pět na tři, ani tam to nešlo.

Nedali jste ani jeden gól...
Naši střelci si vzali volno. Tři zápasy předtím nám to tam padalo, teď tam nic neprošlo. Lašák je dobrý gólman, měl štěstí, nám v zakončení chybělo. Mohli jsme se do zápasu dostat, tak už to bývá.

Na rozdíl od našich střelců si volno nevzal Sýkora...
Všechno se odvíjelo od těch prvních dvou gólů. Získali obrovské seběvědomí i puky se odráželi k nim. Podařilo se jim sklepávat puky, kam potřebovali. Najednou jim začalo vycházet všechno tak, jako nám v těch zápasech předtím.

Byl jste spokojen s výkony rozhodčích, zejména v posledním utkání?
Nechcu to nějak rozebírat, byli bysme za uplakánky. Ale vždycky rozhodčí připískávají mužstvům z vrchu tabulky. Je to tak v základní části a samozřejmé je to i v play off. Je to úplně normální, jsme na to zvyklí, dokázali jsme se s tím vypořádat. Je to neovlivnitelný. Pískali jak pískali, nemá cenu se k tomu vracet. Každý soudný člověk, který to viděl, si o tom udělá svůj obrázek. Nechcu se k tomu víc vyjadřovat, zbytečně by to poškodilo výkon našeho mužstva a hlavně to, jak jsme se zvedli.

Jaká je nálada v mančaftu?
V prvním momentě určitě převládalo trochu zklamání. Hlavně proto, že když už jsme tu sérii tak zvládli a byli jsme kousek od postupu, že nám to nevyšlo. Sezóna vyšla parádně, musíme to pořádně oslavit. Protože tohleto mužstvo, jak řekl Miloš Hořava, je jediným vítězem této série, hlavně za to, co dokázalo udělat proti všem, i proti nabubřelým Pardubicím. Za to, si myslím, že mančaft zaslouží absolutorium. Na to, kolik kluků muselo naskočit do sestavy a jak úžasně zápasy odehráli, to je obdivuhodné.