Orli hostí Salzburg. Bojují o návrat do TOP 5

ČT 16. 1. 2020
Závěr základní části sezóny se blíží a tabulka je čím dál vyrovnanější. Na svoji kůži to pocítili také znojemští hokejisté, kteří se aktuálně nachází na šesté pozici. Účast v TOP 5 však stále mají na dosah. Mezi nejlepší je znovu může vrátit páteční výhra nad Salzburgem. Domácí zápas začíná v 19:15.

Tým Miroslava Fryčera odehrál poslední zápas v neděli. Na ledě Klagenfurtu prohrál 0:4, přičemž k bodům mu nepomohl ani výborný výkon brankáře Dominika Groha. Třetí celek soupeře se mohl opřít hned o jedenáct hráčů, kteří zaznamenali bodový příspěvek do zápasu. Ani jeden z nich se do statistik nezapsal dvakrát.

Od uplynulého zápasu znojemských tak uplyne pět dní, přičemž se budou muset zmobilizovat na nejsložitějšího soupeře v celé soutěži. V pátek před vlastními fanoušky budou hostit první Salzburg, se kterým v letošní sezóně získali čtyři body. V prvním vzájemném utkání prohráli 3:4 po samostatných nájezdech, doma posléze padli 2:4. Naposledy ale mocný klub přelstili na jeho ledě 4:1.

Tříbodové vítězství by znojemští hokejisté potřebovali také v nejbližším střetnutí. Momentálně jsou bod za důležitou pátou pozicí, na jehož místě se ocitá Linz s devětapadesáti body. Ještě o bodík lépe je na tom Bolzano, oba výběry ovšem odehrály o zápas navíc. Orli se ke všemu musí pořádně dívat za svá záda, jen o skóre se totiž drží před Grazem, dva body za nimi je Villach.

Znojemským by do karet mohlo hrát poslední neúspěšné utkání Salzburgu. Ten před vlastními diváky prohrál 2:3 právě s Grazem. Poznamená ho to do sedmatřicátého zápasu sezóny?

Statistické okénko

• Salzburg ve svém uplynulém zápase nebodoval ani přesto, že Graz přestřílel 36:19.
  • Za rakouského soupeře toho letos nejvíce odchytal Jean-Philippe Lamoureux, který se zúčastnil pětadvaceti duelů. Jeho parťák Lukas Herzog chytal jedenáctkrát.
  • S koncem základní části se také bojuje na individuální straně. V kanadském bodování vede Anthony Luciani s 50 body, hned za ním je salzburský John Hughes s 44 body. Oba odehráli všech šestatřicet zápasů.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Kincses, Smetana
Čároví rozhodčí:Gatol, Nemeth

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Groh – Jonáš, Sedlák, Sova, Mikliš, Bořuta, Stehlík – Luciani, McRae, Svoboda – Bowles, Flick, Berisha – Gago, Češík, Vopelka – Oščádal, Bartoš, Matuš – Kosnar.
EC Red Bull Salzburg:Herzog – Heinrich, Regner, Joslin, Jakubitzka, Pallestrang, Viveiros, Harnisch – Huber, Hari, Kolarik – Holloway, Brickley, Hughes – Holloway, Brickley, Hughes – Baltram, Schiechl, Hochkofler – Rebernig, Witting, Huber.