O druhou letošní výhru bude Znojmo bojovat se Zlínem

ČT 18. 9. 2008
<em>Znojmo</em> - Po prohře s Mountfieldem si určitě budou chtít Orli spravit renomé v dalším domácím zápase proti Zlínu. Beranům se sice podařilo vyhrát oba duely na svém ledě, ovšem na cizím kluzišti zatím nezískali ani jediný bod. Páteční klání Orlů s jejich nejméně vzdáleným moravským soupeřem začíná tradičně od 17:30 v Hostan aréně.

Hokejisté Zlína sice vstoupili do nové ligové sezóny porážkou 2:6 na ledě Plzně, ale hned v následujícím utkání vše napravili, když před televizními kameramy porazili 2:0 Karlovy Vary. Z Litvínova se jim také nepovedlo přivézt body a podlehli 1:3. Proti Vítkovicím se jim však znovu na stadionu Luďka Čajky dařilo a získali tři body poměrem 4:3.

Nejproduktivnějšími hráči týmu jsou po čtyřech odehraných kolech Jaroslav Balaštík a Bedřich Köhler, kteří vstřelili shodně tři branky a přidali jednu asistenci. Oba se podíleli na zlínských výhrách. Balaštík rozhodl dvěma góly duel proti karlovarské Energii a bývalý hráč Vítkovic zase zaznamenal vítěznou branku proti svému předešlému zaměstnavateli.

V loňské sezóně se Znojmu proti Zlínu náramně dařilo a radovalo se ve všech čtyřech duelech. V domácích zápasech zvítězilo 4:1 a 3:0, v soubojích mimo své hnízdo ukradlo svému soupeři pět bodů za výhry 3:2 a 3:2 po samostatných nájezdech. Nejvíce bodů nastřádal v těchto utkáních Pavel Selingr, který čtyřikrát pálil do černého a dvě branky připravil pro Jiřího Dopitu.

Orli se svým nejbližším soupeřem sehráli i jedno utkání v letošní přípravě a ze Zlína si odvezli vítězství 2:0, které svými zásahy zařídili Beroun a Demel. Čisté konto vychytal Jaroslav Kameš, jemuž Trvaj pro tento zápas přenechal místo v brance.

Skvělou zprávou ze znojemského tábora je, že do zápasu naskočí už i uzdravený kapitán Radim Bičánek. Hosté se budou nejspíše muset obejít bez zraněného Záhorovského a otazník visí také nad startem brankáře Murína, jenž po střetu z protihráčem nedochytal poslední utkání.

Sestavy z minulého utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Tesařík, Švrček, Chvátal, Rýgl, Kotaška, Mojžíš, Štach, Mrázek - Selingr, Dopita, Erat - Svoboda, Haman, Plášek - Růžička, Procházka, Demel - Kucharczyk, Čachotský, Beroun

HC RI OKNA ZLÍN: Murín (39. min Biegl) - Hamrlík, Galvas, Nosek, Lučka, Míka, Kučný - Balaštík, Leška, Köhler - Matějka, Kollár, Rachůnek - M. Pšurný, Balán, Kubiš - Ondráček, Roman Vlach, Mokrejš

Ostatní zápasy 5. kola
HC Slavia Praha - HC Vítkovice Steel 18.9.
HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha
HC GEUS OKNA Kladno - HC Moeller Pardubice