O desítku se bude bojovat do posledního zápasu, tvrdí Plášek

Aktuální zprávy
PO 19. 1. 2009
<em>Znojmo</em> - Velmi pohledné utkání s krutým koncem odehráli Znojemští orli proti Pardubicím. Po většinu zápasu byli lepší než soupeř, vytvořili si mnoho vyložených gólových příležitostí, ale nebyli schopni dopravit puk za brankovou čáru. S velkou chutí se do hry vrhnul po chřipce uzdravený <b>Karel Plášek</b>, pro něhož to bylo již 501. utkání v dresu Orlů.

Zápas si užíval a měl několik slibných příležitostí ke skórování, ale nakonec byl z výsledku smutný: „Nebyli jsme horší, ale nedáváme góly. Máme to poslední dobou skoro každý zápas, nevíme, co s tím máme dělat. Měli jsme šancí na tři zápasy, ale nespadlo to tam. Musíme být daleko víc důraznější, cpát se do branky. Dali jsme dvě tyče, takže nám asi trochu chybělo štěstí. Je to hrozné především psychicky, hrajeme dobře, ale nevyhrajeme. Deptá nás to. Jak jinak už máme vyhrát?“ Konec základní části extraligy se neúprosně blíží a tabulka je obrovsky vyrovnaná. Samozřejmě si toho všímá i Plášek: „Ve spodu tabulky teď všichni vyhrávají, Boleslav má fazónu, o desítku se bude bojovat do posledního zápasu. Před zápasem jsme si říkali, že když vyhrajeme všechno doma, mělo by to stačit. Teď musíme dovést i něco z venku.“

U prvního znojemského gólu asistoval Tomáš Čachotský, který hraje poslední zápasy ve velmi dobré formě. Taky kroutil hlavou nad tím, jak se Orli na vstřelení branky nadřou: „Sehráli jsme dobré utkání, ale vyučili nás znovu z produktivity. Možná nás trochu sráželo, že jsme nevyužili šance, oni proměnili všechno co měli. První gól ani pořádně netrefili, ale spadlo jim to tam. Těžko to komentovat, jsou tam šance, kdy puk už je za brankářem, přesto z toho ale nakonec gól není. Potřebovali bychom nějaký zápas vyhrát tak, jak dnes vyhráli oni.“ Čachotský rovněž přiznal, že je cítit blížící se závěr soutěže: „Konec bude jak zápasy play off. Musíme to umlátit a nějak se tam dostat. Bojovností tomu jdeme naproti.“

Střelec první branky Václav Meidl to zhodnotil utkání jednoduše: „Bojovali jsme celý zápas, ale na konci jsme dostali dva smolné góly a bylo to. Byla to smůla, nemůžu říct, že to bylo z naší strany nějak špatně odehrané. Neproměněním spousty šancí jsme si to prohráli.“ V jeho hlase bylo slyšet odhodlání poprat se o vyšší příčky v tabulce: „Musíme jít do každého zápasu na krev, na sto procent. Vůbec si nemůžeme dovolit ztratit body doma a navíc musíme urvat nějaký bod venku.“

Po utkání byl smutný i asistent trenéra Václav Baďouček. I když Orli vyšli bodově naprázdno, přesto své svěřence za předvedenou hru pochválil: „Nesmíme se nechat takovými zápasy srazit. Musíme bojovat dál, ještě zbývá devět zápasů. Pokud bude mužstvo pokračovat v takových výkonech, tak určitě ještě nějaký body získáme.“