Tesla Orli Znojmo Tesla Orli Znojmo

Letos poprvé vyzvou Orli Fehérvár

Letos poprvé vyzvou Orli Fehérvár

Po pěti dnech od drtivé výhry nad rakouským Dornbirnem, přivítají znojemští hokejisté na jihu Moravy maďarského soupeře. Boj s Fehérvárem o šesté vítězství odstartuje v pátek od 18:30 hodin. Buďte u toho!
» Hvězda soupeře
Jednou z letních posil Fehérváru je devětadvacetiletý útočník Jeff Lovecchio (6 + 3), Američan, jenž má zkušenosti z norské i italské soutěže.

Po úspěšném víkendu, kdy porazil Fehérvár na domácí půdě Dornbirn i Innsbruck, jej nyní čekají těžké venkovní zápasy ve Znojmě a Salzburgu. Na cizích kluzištích se přitom čertům příliš nedaří, vyhráli pouze jednou.

"Jsem velmi spokojený s výkony týmu, které předvedl minulý týden. Čtyři body si přejeme každý víkend," usmívá se Rob Pallin, hlavní kouč Maďarů. "Znojmo je bruslařsky velmi dobře vyvinutý tým a je silné na puku. Nesmíme jim nechat prostor ani čas a musíme zahrát dobře do obrany. Poté máme šanci udělat další dva body.

Bodovat chtějí však také Orli a navázat tím na nedělní rekordní výhru proti Dornbirnu (10:2), kdy dokázali využít hned pět přesilových her. I díky tomu jsou momentálně nejlepším celkem ve využívaní přesilovek v EBEL. Ligové statistiky však ovládli také jednotlivci. Peter Pucher je nejproduktivnějším hráčem a Jakub Grof obráncem.

V sestavě se v pátek jistě neobjeví bek Martin Nemčík, který odpykává třízápasový trest za faul v zápase s Dornbirnem. Nenastoupí ani zranění Richard Pavlikovský a Patrik Novák. Otazník visí nad starty kapitána Jiřího Berouna a Ondřeje Fialy.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
14 6 6 2 0 41:40

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Fehérvár AV19
pozice v tabulce 6. 8.
body 10 10
aktuální forma Znojmo - Dornbirn 10:2
Graz - Znojmo 4:3
Znojmo - Linz 6:3
Fehérvár - Innsbruck 4:3p
Fehérvár - Dornbirn 4:3
Lublaň - Fehérvár 3:1
nejproduktivnější hráč Peter Pucher, 16 bodů (4 + 12) Andrew Sarauer, 12 bodů (4 + 8)
nejproduktivnější obránce Jakub Grof, 11 bodů (2 + 9) Johan Ejdepalm, 6 bodů (0 + 6)
brankáři Patrik Nechvátal (93,4 %) Miklos Rajna (90,1 %)
využití přesilovek 33,93 % 20,00 %
úspěšnost oslabení 73,58 % 73,58 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #12 Ulrich Erd, #9 Shane Warschaw
Čároví rozhodčí: #94 Christian Kaspar, #79 Tobias Wassmer

Sestavy z posledních zápasů

Tomek (33. Nechvátal) – Sova, Bořuta, Nemčík, Bača, Štach, Grof, Klimíček – Lattner, Šeda, Číp – Podešva, Pucher, Havlík – Tomas, Rehuš, Rosa – Špaček, Bartoš, Abdul.
Robinson - Reiter, Ejdepalm, Wehrs, Boivin, Orbán, Tokaji, Hetenyi, Kiss - Kovacs, Sikorcin, Banham - Lovecchio, Sarauer, Marino - Kocsis, Erdely, Vincze - Benk, Nemes, Magosi.

Související články