Orli Znojmo Orli Znojmo

Lassila vynuloval Villach: Takticky náš nejlepší výkon v sezóně

Lassila vynuloval Villach: Takticky náš nejlepší výkon v sezóně

Jasnou jedničkou posledních dvou sezón je ve Znojmě Teemu Lassila. Finský gólman a mistr světa z roku 2011 korunoval skvělou formu posledních zápasů vychytanou nulou v pátečním duelu proti Villachu.

První vítězství v sezóně s nulou vzadu, jak spokojený jste s tímto večerem?
Myslím si, že to bylo opravdu zasloužené vítězství. Hráli jsme skvěle do obrany, takticky to od nás byl asi nejlepší výkon sezóny, nepouštěli jsme soupeře vůbec do šancí.

Dlouho se hrálo bez branek, cítí se pak brankář o to víc pod tlakem?
Nebylo to úplně jednoduché. Hlavně kvůli tomu, že na mě dnes nešlo moc střel. Musel jsem dělat nějaká protahovací cvičení, abych se zahřál. No a navíc jsem trochu nemocný, takže jsem se musel zahřívat o to víc.

Máte teď na kontě čtyři výhry za sebou, přibližujete se vrchním patrům tabulky. Nakoplo to tým? Jaká je atmosféra v kabině?
Vždycky, když vyhráváte, tak je atmosféra dobrá a cítíte se fajn. To platí pro mě i pro tým. Řekl bych, že teď jsme se dostali trochu do laufu, máme formu. Musíme dál tvrdě pracovat a sbírat výhry.

Blíží se vánoční období a tradičně nabitý program zápasů. I z toho pohledu je asi důležité teď nahnat body a přiblížit se postupovému pátému místu...
Je to tak, pětka je náš cíl a chceme se do ní dostat. Nebude to lehké, ale teď se nám daří. Všichni doufáme, že bychom se do ní ještě před Vánoci mohli dostat.

Čeká vás teď dlouhý trip na západ Rakouska, kde budete hrát dva zápasy ve dvou dnech proti Dornbirnu a Innsbrucku. Jsou to dva týmy ze spodu tabulky, ale asi to nebude jednoduché...
Určitě, v téhle lize není lehkých utkání. Musíme se dobře připravit, hlavně na neděli. Dornbirn posledních pár týdnů hraje velmi dobrý hokej, ukázal nám to už v domácím zápase a bude hrozně důležité do toho zápasu dobře vstoupit. Snad se nám to povede. Nepodceňujeme ani Innsbruck, ale na ten můžeme myslet až po neděli. Teď se soustředíme jen na další utkání.

Související články