Jistotu předkola by Orli rádi vybojovali již proti Varům

SO 16. 2. 2008
<em>Znojmo</em> - Hokejisté Znojma předvádí v posledních zápasech základní části nejlepší hokej v sezóně a v tabulce poskočili až na osmé místo. K jistotě předkola play off potřebují získat dva body, což by rádi splnili již v nedělním utkání s Karlovými Vary. Energetici hrají v poslední době také s velkým přehledem a s 84 body se dostali za třetí Liberec o pouhý bod. V Hostan aréně tak bude k vidění souboj dvou nejúspěšnějších celků za několik posledních kol. Závěrečné domácí klání dlouhodobé části začíná v 17:30.

Karlovarskému klubu se letos splnil vytoužený sen a postoupil do čtvrtfinále play off. Navíc dvě kola před koncem bojuje s Libercem o třetí příčku v tabulce a na čtvrtém místě si drží pětibodový náskok před Litvínovem a Spartou.

Energetikům vyšel především vstup do soutěže a zdá se, že velmi úspěšné bude i zakončení základní části. V minulých čtyřech zápasech nenašli přemožitele a vypořádali se s Vítkovicemi 3:2 sn., Ústeckými Lvi 5:3, Spartou 4:3 pr. a s Kladnem 3:1, když otočili průběch utkání v posledních deseti minutách hry.

⇒ Nejproduktivnějším hráčem je proti Karlovým Varům s jedním gólem a dvěmi asistencemi kapitán Radim Bičánek.

Západočechy táhne především útočné duo Václav Skuhravý - Petr Kumstát, kteří si připsali 31 (20+11) respektive 30 (18+12) kanadských bodů. Třetí místo klubové produktivity patří Marku Melenovskému za šestnáct gólů a šest asistencí. Karlovy Vary se mohou letos pochlubit také ofenzívními beky, z nichž se hned pětice dostala přes deset bodů, nejvíce se daří Jakubu Grofovi s 18 (7+11). S úspěšností zákroků 93,06 % je brankářskou jedničkou týmu Lukáš Mensator.

Nedělní protivník Orlů nepatří vůbec k jejich oblíbeným soupeřům, neboť všechny tři letošní duely Znojmo prohrálo. Pouze v tom úvodním si připsalo alespoň bod po porážce 1:2 v prodloužení, když se ve Varech trefil Bičánek. Na domácím ledě vyšly góly Kucharczyka a Procházky nazmar, jelikož Energie jich vsítila dvakrát tolik a zvítězila 4:2. O dvě branky vyhrála i ve třetím utkání, které na západu Čech skončilo tentokrát 3:1, za hosty byl jediným úspěšným střelcem Selingr.

Orli opět vlétnou do boje bez Trvaje, Dopity, Padělka a nejspíše také bez Erata. V sestavě Karlových Varů se v minulém kole neobjevili nemocní Řezníček, Hanzlík a Hluchý.

Sestavy z posledního utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Kameš - Švrček, Jareš, Tesařík, Bičánek, Kotaška, Mojžíš, od 21. navíc Vyrůbalík - Beroun, Kucharczyk, Selingr - J. Svoboda, Demel, R. Procházka - M. Růžička, Haman, Plášek - Čachotský, Meidl, Chvátal

HC ENERGIE KARLOVY VARY: Mensator - Dobroň, Schmidt, Mudroch, Grof, Duben, Němec, Brňák, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Bílek, Kraft, Skladaný - Melenovský, Kristek, Procházka - Polák, Pech, Kuběna

Ostatní zápasy 51. kola