Orli Znojmo Orli Znojmo

Jan Šeda: Liga mistrů bude oříšek, ale chceme to zvládnout

Jan Šeda: Liga mistrů bude oříšek, ale chceme to zvládnout

Orlí dres obleče Jan Šeda již šestou sezónu. V té loňské však odehrál kvůli zdravotním problémům pouze pětadvacet utkání. "Díky tomu se těším na led více než kdy jindy," zní z úst zkušeného útočníka. V rozhovoru se rozpovídal o přípravě, soupeřích i Lize mistrů.

Po třech měsících stojíte znovu na ledě. Těšil jste se?
Ty první tréninky jsou hlavně o tom, abychom si zvykli na výstroj. Je to jiné než běhání, takže trvá, než si tělo zvykne.

Bodově nejbohatší sezónu v dresu Orlů prožil Jan Šeda v ročníku 2012-13, kdy nasbíral 26 bodů

Měli jste kratší letní pauzu....
Byla delší sezóna, takže jsme měli na odpočinek méně času. Ale já osobně jsem se už na led těšil dokonce více než předešlé sezóny. Loni jsem totiž moc neodehrál, laboroval jsem se zraněním.

V čem byla letos příprava jiná?
Letos byl naprosto nový model letní přípravy. Více dynamické a svižné cvičení. Nebylo to až tak dlouhé, ale o to to bylo možná náročnější.

Kádr se poměrně hodně obměnil. Myslíte si, že je tým zase o něco silnější?
To ukáže čas. Já věřím, že si to sedne. Myslím si ale, že to chvíli potrvá, než si noví kluci zvyknou na věci, na které jsme zvyklí my.

Přišel Marek Schwarz....
Marek je výborný gólman. Doplnil Patrika Nechvátala, který velice solidně odchytal minulou sezónu. Myslím, že máme možná nejkvalitnější brankářskou dvojici v lize.

Do EBEL míří stále více Čechů a Slováků. Dostává liga v Česku zvuk?
Na tom má určitě podíl to loňské tažení až do finále. EBEL lize jsme v Česku udělali slušné jméno, takže se otevřela cestička i pro české a slovenské hráče.

Sledujete ostatní týmy?
Občas se podívám. Většina posil jsou cizinci, hlavně Kanaďané. Neznám je, ale určitě to jsou kvalitní hráči, jinak by je sem manažeři netahali. Ty týmy mají velice slušný skauting hráčů. Neberou ty, které by neměly prověřené.

Sezónu si zpestříte Ligou mistrů. Co říkáte na soupeře?
Já jsem to moc nesledoval. Oba dva týmy jsou ale opravdu kvalitní, vždyť jde o přední týmy jednotlivých lig. Všichni si uvědomujeme, jakou mají sílu. Bude to opravdu oříšek.

Vraťme se zpět k přípravným zápasům. Je lepší hrát proti kvalitnějším týmům, nebo byste raději hrál proti slabším?
Loni se nám tento model osvědčil. Hráli jsme s extraligovými celky i předními švýcarskými týmy. Vedení letos opět sehnalo kvalitní soupeře, což může být jen ku prospěchu.