Hostan aréna očekává mezinárodní derby, přijede Vídeň!

SO 20. 8. 2011
<em>Znojmo</em> - Pět přípravných duelů na novou sezónu mají znojemští hokejisté za sebou a pět ještě před sebou. Druhým zahraničním celkem, který letos okusí znojemský led, bude rakouská Vídeň. Jeden z předních týmů Erste Bank Eishockey ligy se letos účastní prestižního mezinárodního turnaje European Trophy, avšak příliš se mu nedaří. Capitals jsou rovněž držiteli titulu Champion EBEL za sezónu 2003/2004. Mezinárodní derby startuje v neděli od 17:30 v Hostan aréně.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Představení soupeře

Manšaft EV Vienna Capitals bude vůbec prvním rakouským soupeřem, který letos do Hostan arény zavítá. Hlavní město osmimiliónové země leží zhruba devadesát kilometrů od Znojma, a tak se dá očekávat, že souboje těchto dvou týmů budou patřit k těm nejlákavějším a nejnavštěvovanějším.

⇒  Christoph Harand, bývalý hráč Orlů

Vídeň se letos účastní mezinárodního turnaje European Trophy, jehož zápasový program je opravdu nabitý. Capitals sehráli v rámci turnaje již čtyři utkání, avšak zvítězit se jim podařilo pouze jednou a to proti finskému Kärpät Oulu. V dalších utkáních nestačili na finský KalPa Kuopio, německé Orly z Mannheimu ani na Slovan Bratislava.

Na aktuální soupisce Vídně se nachází pět Kanaďanů, dva Švédi, dva Američani, jeden Němec, jeden Slovák a zbytek tvoří rakouští rodáci. Velkou oporou týmu je Reinhard Divis, gólman reprezentačního výběru. Znojemským fanouškům bude jistě blízké jméno Christoph Harand, který oblékl dres Orlů v extraligové sezóně 2006/2007 a odehrál zde šestnáct utkání bez bodového zisku.

Podrobnější informace o klubu EV Vienna Capitals naleznete zde.

Z kabiny Orlů

Orlům se v přípravě zatím příliš nedaří. Naposledy nestačili na rivala z Jihlavy. Z pěti duelů si připsali pouze jednu výhru a to proti slovinské Jesenici na domácí půdě. Před sebou mají ještě dalších pět zápasů, tedy přesně polovinu. „Samozřejmě s výsledky přípravy nejsme spokojení, ale naším úkolem je připravit tým na sezónu,“ prohlásil Karel Soudek.

Souboj s Vídní bude pro tým velkou výzvou. „Vídeň neznám. Nevím, jestli trénují tvrdě a jsou unavení, nebo naopak tvrdě netrénují, třeba proto, aby uspěli v European Trophy. Uvidíme,“ dodává hlavní kouč Znojma.

Vstupné na zápas činí 50,- Kč, pro zahraniční fanoušky 2 Eura. Majitelé permanentek, děti do 140 centimetrů a držitelé průkazu ZTP mají vstup zdarma.

Sestavy z posledních utkání

ORLI ZNOJMO: Kacetl - Latner, Pláněk, Bořuta, Škadra, Vosátko, Klimeš, Stehlík, David - Havlík, Lattner, Staněk, Kanko, Pucher, Jarůšek, Bartoš, Komínek, Šeda, Haman, Říha, Trojan.

EV Vienna Capitals: Divis - Rotter, Fortier, Gratton, McLeod, Bjornlie - Kavanagh, Ferland, Gunnarsson, Insana, Oraze - Rodman, Ofner, Harand, Lakos, Casparsson - Holst, Nageler, Fischer, Lanz, Schweda.