Fotbal s fanoušky přilákal množství diváků

Aktuální zprávy
ČT 11. 6. 2009
<em>Znojmo</em> - Už tradiční střetnutí znojemských hokejistů s fanoušky na travnatém pažitu přilákalo do ochozů fotbalového stadionu „Na Čafce“ početnou skupinu věrných příznivců, kteří byli kromě fotbalu zvědaví také na nové tváře v týmu Orlů a představení nového loga. Do samotného utkání se zapojilo plných patnáct hráčů ze současného kádru Znojma.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Poté co bylo za účasti starosty města a zástupců vedení klubu představeno nové logo (podrobnosti zde), vyběhly na trávník jedenáctky hokejistů a Fan Clubu. V zápase hraném na 2x30 minut nakonec byli úspěšnější v bílém hrající Orli, kteří díky brankám Říhy, Hradeckého, Kýhose a Protivného zvítězili 4:2, když na druhé straně skórovali Handl a Dufek. Fanoušci přesto zaznamenali také výhru, když vcelku jasně dominovali při střelbě penalt.

⇒  Nové logo je odhaleno - ing. Petr Nezveda, Radek Haman a Hurvajs

V zápase se na obou stranách představili:
Orli Znojmo: Panec, Hořava, Protivný, Lattner, Haman, Hradecký, Štrach, Říha, Staněk, Plášek, Barták, Kýhos, Havlík, Vyletelka, Barák
Fan Club: Jan Alexa, Lukáš Dufek, Jan Kafka, Šíma, Alík, Hračkář, Swoop, Milan Šustáček, Bodlina, Marshall, Oldřich Helebrant ml., Aleš Handl, Tibor Ostrý, David Fanta, Marek Mössmer, Hurvajs.

Dění na hřišti pozorně sledoval také hlavní kouč Znojma Jan Neliba. „Setkání s fanoušky se mi líbí, přišlo hodně lidí a je tu příjemná atmosféra,“ pochvaloval si a o zdraví svých svěřenců se nebál. „Řekli jsme si, že nebudeme nějak bláznit. Myslím si a doufám, že se nikomu nic nestane. Kluci už mají něco odtrénováno, jsou dobří a hrají slušně.“

⇒  Hokejisté a fanoušci bojovali o každý míč

Z pozice středního obránce si zápas užil nový hrající sportovní manažer Radek Haman. „Jako zpestření letní přípravy je to výborný, není to nic násilnýho a sešli se super lidi. Počasí vyšlo, i když to ráno nevypadalo, pršelo a mysleli jsme, že to bude špatný.“ Nejzkušenějšího hráče Orlů neopouštěla dobrá nálada. „Loni jsem měl problémy s kolenem, letos je ale po letní přípravě žízeň. Středa je teď náš jediný volný den, a když už jsem tady musel být, tak se zpotím, a pak si dám zaslouženě jedno pivečko. Jedno... první vždycky musí být první.“

Ani devětatřicetiletého útočníka nemine tvrdý dril během letní přípravy. „S přípravou jsem spokojený, trénuje se dost a kluky předbíhám,“ směje se. „Ne, samozřejmě musím podle sebe, teď jsem tady dal dvakrát sprint a všechno mě bolí. Pořád čekám, že se sklouznu dozadu jako na bruslích, a ono nic. Tráva nepustí.“

⇒  Fanynkám a nejen jim se nový orel moc líbil

Svůj názor na nové logo, jenž bude od počátku sezóny zdobit dresy znojemských hráčů, ale Radek Haman poskytnout nemohl. „Zatím jsem ho totiž pořádně neviděl, při odhalování jsem stál bokem. Ale jestli je tam hlava orla, tak je to výborný,“ zakončil s úsměvem.

Podobný názor panoval i v táboru fanoušků. „Nové logo je super, dresy lepší než ty loňský. Hlavně že je orel na dresu,“ řekl Swoop, jeden z účastníků fotbalového zápasu. „S výkonem našeho mužstva jsem spokojený, s mým výkonem už trochu míň.“

FOTOGALERIE Z FOTBALOVÉHO UTKÁNÍ FAN CLUB VS. ORLI