Orli Znojmo Orli Znojmo

Do služeb Orlů se hlásí obránce Michal Plutnar

Do služeb Orlů se hlásí obránce Michal Plutnar

Na více než dvouměsíční výpomoc přichází na jih Moravy třiadvacetiletý obránce Michal Plutnar, který naposledy hájil barvy Liberce. Klub tak reaguje na dlouhodobější zranění Antonína Bořuty. Do juniorky Bílých Tygrů naopak míří Tomáš Hanousek.

Michal Plutnar je rodákem z Havlíčkova Brodu. Ještě před svými osmnáctými narozeninami však zamířil do Liberce, kde jej jeho přesvědčivé výkony vynesly až do mládežnických kategorií české reprezentace. Od roku 2011 strávil Plutnar tři sezóny v zámořské WHL v týmu Tri-City Americans. V ročníku 2012/2013 si připsal třicet kanadských bodů.

Michal Plutnar strávil největší část kariéry v Liberci

Následoval návrat zpět do kádru Bílých Tygrů, kde začal nastupovat i za extraligový A-tým. V roce 2016 se stal s Libercem mistrem nejvyšší domácí soutěže, o rok později slavil stříbro. Střídavě působil Plutnar i na prvoligové farmě v Benátkách nad Jizerou.

Letos tento třiadvacetiletý bek odehrál devatenáct utkání, v nichž nastřádal pět kanadských bodů. "Reagujeme na zranění Antonína Bořuty, které je dlouhodobějšího charakteru. Proto jsme se rozhodli přivést do konce ledna Michala Plutnara z Liberce," vysvětluje sportovní manažer Orlů Rostislav Dočekal. "Pokud se stihne vyřídit veškerá administrativa, měl by nastoupit již v dnešním domácím utkání proti Villachu," říká.

"Nadále však monitorujeme situaci na hráčském trhu a zvažujeme další posílení kádru," dodal. Obránce Antonín Bořuta utrpěl zranění dolní části těla. Doba rekonvalescence se odhaduje zhruba na měsíc. Na marodce zůstává nadále i útočník Radek Číp. Ten by se však měl vrátit na led v brzké době.

Pod Ještěd naopak míří devatenáctiletý obránce Tomáš Hanousek, který ve Znojmě odehrál tři utkání bez bodového zisku. "Tomáš se nevešel do sestavy, proto jsme se jej rozhodli uvolnit do juniorského týmu Liberce," uzavřel Dočekal.