Do nového roku vítězně

Aktuální zprávy
ÚT 3. 1. 2006
Z n o j m o - Po sérii nevydařených domácích zápasů si mohli Orli konečně opět vychutnat ovace ochozů. V prvním letošním duelu více než přesvědčivě přehráli plzeňský Lasselsberger, hlavně zlepšeným kolektivním výkonem a daleko větší chutí po vítězství než jejich soupeř. Jedním gólem a dvěma asistencemi přispěl k orlí radosti <b>Zdeněk Ondřej</b>, který se v tomto zápase přesunul do třetí útočné formace k Pláškovi a Hamanovi.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Tento tah se trenéru Hořavovi povedl. Dal zapomenout na žalostnou koncovku znojemského týmu a podruhé v sezóně se mohli znojemští fanoušci pětkrát radovat. Třetí lajna sršela energií, pohybem a samozřejmě z toho plynoucími gólovými příležitostmi. Střelec úvodní branky Ondřej to po zápase vystihl lakonicky: „Dneska se nám, třetí lajně, zápas povedl.“ Pochvaloval si protržení střelecké smůly, která se Orlům letos lepí na hokejky: „Hlavně jsme proměnili šance. S tím se celý mančaft potýkáme celou sezónu, v koncovce se nám nedaří.“ Znojmo po dlouhé době vyhrálo první třetinu a na hře celého týmu to bylo znát. „Když jsme po první třetině vedli 2:0, tak už se pak celému mančaftu hrálo mnohem líp,“ dodává Ondřej.

Jeho slova potvrdil i zkušený centr třetí řady Radek Haman: „Celý mančaft už dlouho doma nezahrál tak jako dnes. Dovolili jsme si dělat věci, na které bychom neměli v jiných zápasech odvahu.“ Jedním dechem se ale taky vrátil k nevydařeným předcházejícím utkáním. „Po šňůře prohraných domácích zápasů jsme si v kabině sedli a rozebrali to. Řekli jsme si, že potrénujeme, smažeme starý rok a do nového vstoupíme s čistým štítem. Hledali jsme příčinu neúspěchů, ale na nic jsme nepřišli. Venku jsme hráli výborně, ale doma jsme byli jako svázaní a navíc nám nepadaly ani góly. Nikdo nikomu nic nevytýkal, spíš jsme se zdravě snažili nabudit. Ujasnili jsme si, že chceme(!) a potáhneme za jeden provaz,“ poodhaluje roušku nad událostmi v kabině na přelomu roku.

Radek Haman, který po každém zápase, ať už pro Orly dopadne jakkoliv, objede celý zimák a pozdraví se s fanoušky, poplácá si s malými kluky, kteří visí přes plexi, si neodpustí připomínku k publiku: „Doma se nám nedaří. Nechci to svádět na diváky, ale hrozně nás to svazuje. Hlavně, když se nám nedaří třeba přesilovky a začnou na nás pískat, jsme z toho opravdu dost vykřečovaní. To mě osobně hrozně mrzí.“ A hned uvedl příklad: „Třeba dnes. Zdeněk Ondřej zahrál výborně a diváci, když byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu, pískají. Karel Plášek si ocenění zasloužil úplně stejně, ale vyhodnocen mohl být jen jeden. Taková reakce určitě není dobrou vizitkou pro znojemské fanoušky. Samozřejmě tím nemyslím všechny. Jsou tady stále takoví, kteří fandí za každé situace, i když se nedaří.“ Nezbývá, než věřit, že Orli budou svým příznivcům dělat radost a ti jim svoji věrnost dokážou hojnými návštěvami ve zbývajících zápasech sezóny.