Tesla Orli Znojmo Tesla Orli Znojmo

Disciplinovaností a nasazením ven z krize

Disciplinovaností a nasazením ven z krize

K a r l o v y V a r y - Mužstvo Znojma předvedlo v utkání na západě Čech velkou bojovnost, důraz před brankou a zaslouženě zvítězilo. „Po té sérii proher jsme k tomuto utkání konečně přistoupili velmi disciplinovaně, dobře jsme hráli ve středním pásmu. Tím, že jsme k tomu přidali bojovnost a vstřelili i nějakou branku, se k nám přiklonilo i trochu štěstí,“ hodnotil utkání sportovní manažer Znojemských orlů Rostislav Dočekal, jenž se po odvolání dosavadního hlavního trenéra Leoše Zajíce postavil na lavičku vedle Milana Kastnera.
Nová tvář znojemské střídačky nachází rozhodující moment souboje v úvodu třetí třetiny, kdy u časoměřičů pykali za své prohřešky hned tři Moravané. „Kromě tohoto výpadku, kdy jsme se nechali zbytečně vylučovat a přežili jsme přesilovku pět na tři a zápas se ještě mohl zlomit v náš neprospěch, jsme odvedli opravdu dobrý a disciplinovaný výkon,“ chválí své svěřence.

Zdá se, že Orli mají už nejhlubší bod své krize za sebou. Vítězství vrátilo ambiciózní tým na dohled postupovým příčkám. Znojemský manažer nastínil vývoj situace okolo hledání nového kouče týmu. „V pondělí máme schůzku s majitelem klubu, kde se touto otázkou budeme zabývat. Pokud by měl přijít nový trenér, stane se tak pravděpodobně až o reprezentační přestávce,“ přibližuje nejbližší kroky ohledně obsazení postu znojemského trenéra. Na závěr s úsměvem ale naznačuje, že by se při uspokojivých výsledcích další změna u týmového kormidla udát nemusela: „Pokud bychom pokračovali tak jako dnes, tak asi určitě ne.“

Nevesele se hodnotilo prohrané utkání karlovarskému kouči Pavlu Pazourkovi. „Každý, kdo dnes navštívil zápas viděl, že jsme se špatně pohybovali, neměli jsme důraz v soubojích. Důvodem je asi náročné utkání na Kladně, které jsme odehráli více ve čtyřech než v pěti lidech. Zčásti jsme se asi nestačili zregenerovat,“ nachází příčiny nepodařeného výkonu trenér, který ještě loni stál na lavičce Znojemských orlů a hned přidává další poznatky, „určitě jsme nezvládli ani emoce. V posledních střetnutích se nám dařilo, ale dnes jsme rozhodně nebyli v úplné pohodě. Střídačka byla taková křečovitá, hra jako celek se rozpadla.“

Na energeticích byla sice snaha vidět, ale příliš často se jejich individuální pokusy rozrážely o zformovanou obranu hostí. „Každý hráč se snažil jako jedinec, jenže vázla souhra celé pětky,“ posteskl si Pazouerk. Energii se navíc nepodařilo vyvarovat se chyb v obraně. „Opět jsme se nevyhnuli zbytečným brankám. Vrcholem všeho byl gól, když jsme hráli přesilovku. Ta byla úplně zadarmo. Určitě jsme dnes podali špatný výkon,“ nespokojeně komentuje výkon svého mužstva zkušený kouč.

Na týmu se možná podepsala i viróza, která v posledních dnech přehnala karlovarskou šatnou. Nemoc zastihla v nevhodnou chvíli i nejvyššího hráče kádru Petra Kumstáta, jehož síla v osobních soubojích domácím hodně scházela. „Petr je dnes už klíčovým hráčem. Chybí nám i Aleš Krátoška, takže nejsme schopni ani poskládat čtvrtou lajnu. Zápas nás tak stojí hodně sil a právě důrazní hráči jakým Petr Kumstát je, mohou utkání rozhodovat. Bez něj je útočná formace poloviční,“ konstatuje karlovarský lodivod.

Související články

Reportáž
ne 24. 10. 2004

Zlepšený výkon mužstva přinesl ovoce

Naši soupeři
ne 24. 10. 2004

Orlím zrakem: 17. kolo KVA - ZNO