Erste

Další zámořská posila! Orli podepsali Codyho Corbetta

Další zámořská posila! Orli podepsali Codyho Corbetta
20.01.2018 | Lukáš Peroutka

Jen pár dní po útočníku Ryanu Olsenovi přichází do Znojma další zámořská posila, tentokrát do zadních řad. Je jí čtyřiadvacetiletý americký obránce Cody Corbett.

Corbett se v osmnácti letech dostal do prestižní juniorské Western Hockey League v Kanadě, kde působil tři sezóny velmi úspěšně v dresu Edmonton Oil Kings. Dvakrát s tímto týmem ligu vyhrál, v sezóně 2013/14 jako asistent kapitána pak dokonce získal i Memorial Cup, trofej pro nejlepší juniorský tým v celé Kanadě. V tomto ročníku si také připsal pro obránce těžko uvěřitelný téměř bod na zápas.

Jeho další kariéra vedla do AHL, kde působil v týmech Lake Erie Monsters a San Antonio Rampage. Po krátkých štacích v nižší ECHL pak v této soutěži v letošní sezóně začal v týmu Idaho Steelheads. Podobně jako pro Olsena je tak i pro Corbetta přestup do Znojma první evropskou štací.

"Codyho jsme angažovali jako šikovného obránce, který je ofenzivně i defenzivně dobře vybaven. Dokáže podpořit útok, a počítáme s ním tak kromě oslabení i na přesilovky," konstatuje sportovní manažer Orlů Rostislav Dočekal.

Corbett se do Znojma přesune v průběhu příštího týdne a poprvé by měl nastoupit v pátek 26. ledna při utkání na ledě Bolzana.