Bičánek si nadělil k narozeninám gól

Aktuální zprávy
ST 19. 1. 2005
Z n o j m o - Velmi důležitý zápas v boji o postup do play-off zvládli Orli dobře. Vsetín se ještě nehodlal předčasně vzdát možnosti promluvit do vyřazovacích bojů. Do utkání ve Znojmě taky podle toho nastoupil. Již v úvodu zápasu měl několik slibně vyhlížejících šancí, ale Orli nedopustili, aby si z jejich ledu odvezli tolik potřebné body. Góly Erata a Ludvíka si vybudovali slibný dvougólový náskok již v první třetině a zodpovědnou hrou si svoje vedení dokázali pohlídat. Tolik potřebnou pojistku přidal těsně před koncem zápasu v přesilovce <b> Radim Bičánek</b>. Pálil ze všech pozic a teprve jeho poslední rána prošla až za záda skvěle chytajícího Čechmánka. „Byl to boj a jsem rád, že jsme vyhráli. Byl to asi nejhezčí dárek k narozeninám,“ svěřuje se znojemský obránce, který právě v den utkání slavil třicet let.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Zápas se Vsetínem odehrál Bičánek v pohodě, často ohrožoval vsetínskou branku tvrdými střelami od modré čáry. „Měl jsem dnes dobrou mušku, bylo dobře, že střely šly hlavně na bránu. Nakonec tam jedna spadla,“ usmívá se po vyhraném zápase. Ale hned dodává: „Vyhráli jsme a to je nejdůležitější! A když vyhrajeme, svůj výkon nemusím hodnotit.“

Znojmo mělo mnoho šancí daleko výrazněji zúročit svoji převahu. Vsetín musel mnohdy na poslední chvíli hasit nebezpečí před svojí brankou i za cenu faulů. „Vsetín je dost vylučovaný, tak jsme se snažili do nich tlačit, aby nás přidrželi. Bohužel jsme dnes přesilovky nedokázali tolik využít,“ žehrá na malou údernost svého týmu znojemský bek.

Myšlenkami je už v očekávání příštího zápasu, ke kterému zajíždějí ve čtvrtek do pražských Holešovic. „Chtělo by to nějaký bodík ze Sparty dovézt, ale oni doma hrají velice dobře,“ je si vědom síly Sparty. Důležitost každého ze zbývajících utkání vyjadřuje prozaicky: „Měli bychom vyhrát každý zápas, když budeme hrát to, co máme. Pokud budeme chtít bojovat o play-off, tak si nemůžeme dovolit žádné zápasy prohrávat. Hlavně s mančaftama, které jsou blízko nás. Dnešní výsledky ostatních týmů nám trošičku pomohly, ale play-off si musíme vybojovat sami.“

Podobně se po zápase vyjadřuje i Roman Erat. „Měli bychom ve čtvrtek ze Sparty dovézt nějaký body. Pokud chceme bojovat o osmičku, musíme taky vozit body z venku. Sice nás teď čeká Sparta, ale zkusíme i tam zabodovat.“

Proti Vsetínu dal úvodní gól a druhý ideálně připravil svému spoluhráči Ludvíkovi. Potom měl nejednu šanci ještě více vyniknout a pokořit soupeřova brankáře. Třikrát se proti němu řítil osamocen, ale Roman Čechmánek mu už ani jednou nedovolil skórovat. „Smůla byla, že dvakrát, když jsem jel skoro sám, tak mi ještě do toho stihl obránce šťouchnout. Ono to možná vypadalo jako čistej nájezd… Ten třetí? To už jsem se ho snažil propálit. Hlavní je, že jsme vyhráli,“ s úlevou hodnotí.

Znojemský kádr v poslední době doznal několika změn. Do týmu se vrátil z Třebíče útočník Jiří Beroun, po reprezentačních povinnostech u juniorského týmu obránce Ondřej Šmach a poprvé oblékl dres Orlů obránce Petr Kuboš. Všichni tři si za své výkony vysloužili pochvalu trenéra Hořavy na tiskové konferenci po zápase. Očekává se i start Martina Havláta. K jeho nástupu na led chybí „pouze“ potvrzená transferkarta. Celý je proces je velmi složitý. Prezident klubu Jaroslav Vlasák celou proceduru objasňuje: „Nejdříve se tranferkarta pošle na český hokejový svaz, odtud putuje na ruský hokejový svaz, který ji předá klubu, ve kterém hráč působil. Ten po potvrzení ho předá zpět jejich svazu a ten ho zašle českému svazu a pak teprve může hráč nastoupit. Je možné, že se to všechno stihne již do čtvrtka a Martin by mohl proti Spartě nastoupit. Ale sám nevím, jak dlouho to bude trvat.“ K možnému přestupu Hudlera do Znojma, o kterém spekulovala některá media, se vyjádřil prezident znojemského klubu s úsměvem: „Taky jsem se to dneska dověděl ze Sportu a můžu sdělit, že jsme o přestupu Jiřího Hudlera do Znojma nejednali."