Tipsport extraliga má za sebou první čtvrtinu

Aktuální zprávy
ČT 16. 10. 2003
Z n o j m o - Zápas se Spartou ukončil první čtvrtinu letošního ročníku Tipsport extraligy. Orli jsou v tabulce na pátém místě. Týmu se v osmém kole zranila jedna z útočných opor – střelecky velmi produktivní Uram. Větší problém ale způsobila zranění v zadních řadách. Dlouhodobě jsou mimo hru obránci Toman a Kudělka. Po obnovení zranění třísel u Soudka zůstalo Znojmu pět obránců základního kádru. Nová brankářská dvojice nezklamala. Duba se v bráně osvědčil, je gólmanskou jedničkou a Slávik mu dokáže zdatně sekundovat. Kapitánské „C“ nosí letos opět <b>Peter Pucher</b> a v rozhovoru prozrazuje, jaká je spokojenost s dosavadními výsledky a jaká úskalí první čtvrtina přinesla.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Jak se dívá hráč a kapitán týmu na první čtvrtinu extraligy?
Určitě můžeme být spokojeni, protože se stále pohybujeme v horní polovině tabulky. Je pravda, že jsou mezi mančafty jen minimální bodové rozdíly. Samozřejmě bylo několik zápasů, které jsme mohli odehrát líp. Ale na první čtvrtinu to určitě není špatné. Problémy nám dělají zranění a nemoci. Proto se tomu musíme stále přizpůsobovat a trochu i improvizovat, tím to je náročnější.

Mnoho zápasů jste vyhráli o gól. Docela jste se trápili doma i venku.
To je jen otázkou štěstí. Někdy se k nám přiklonilo, jindy ne. Takový hokej je.

Oproti minulým ročníkům se letos Peter Pucher rozjíždí daleko rychleji. Čím to je?
Nevím. Zatím se trochu trápím se střílením gólů, to mi nějak nejde. Nahrávky se rozjely, takže je to dobré. Moc na to ale nehledím, jsem rád, když se daří mančaftu a pětce, ve které hraju. Pak mám ze hry radost a je to super.

Od začátku trenéři dost míchají se složením jednotlivých formací. Hledají optimální sestavu, do které jim pak zasáhnou zranění. Máte možnost v kabině do sestavy mluvit také vy?
Ne, to je věc trenéra, to si musí rozhodnou on, je to jeho práce, jeho zodpovědnost. Samozřejmě že se někdy na něco zeptá, ale více méně si dělá všechno sám. Já do toho ani nechci zasahovat

Jak moc chybí zranění hráči?
Hodně. Na poslední zápas jsme měli dokonce dva úplně nové obránce (Prošek, junior Burian), protože nám hlavně obranu rozbily zranění a nemoci. A od obrany se odvíjí celá hra, ta musí být dobrá, kvalitní.

Při současném tempu tří zápasů v týdnu asi není mnoho času na regeneraci. Jak jste na tom zatím se silami?
Většinu zápasů začínáme na čtyři útoky a tři obrany, takže sil je podle mne dost. Tento nahuštěný systém se hraje kvůli reprezentačním přestávkám každý rok, takže hráči jsou už na to zvyklí, to není žádný problém.

Soutěž je velmi vyrovnaná. Výsledky některých týmů zatím překvapují. Co vy na to?
Někteří favorité mají slabší rozjezd, ale do konce chybí ještě tři čtvrtiny a to je strašně dlouhá doba a bude se hrát ještě o hodně bodů. Tento tříbodový systém je tak trochu zákeřný. Způsobuje velké pohyby v tabulce a když se někomu povede několikazápasová šňůra, může velmi rychle vyletět nahoru anebo naopak. Po druhé čtvrtině to bude určitě zase jiné.

Co říkáte letos na rozhodčí? Je poznat nějaká změna proti dřívějšku?
Já se k rozhodčím vůbec nechci vyjadřovat. Jeden pán už to i za mě řekl a dostal pokutu.

Máte také trochu problémy s využíváním přesilovek, hlavně s proměňováním vypracovaných šancí. Nacvičujete je nějak více na tréninku?
Nacvičujeme stále nějaké varianty. Ale přesilovka to je hlavně otázka štěstí, jak to v zápase vyjde. Přece jen na tréninku je to něco jiného než v zápase. Dnes se v přesilovkách lámou zápasy, jako třeba v posledním utkání se Spartou (Sparta proměnila čtyři). A mužstvo, které má dobré přesilovky, dokáže z nich dát góly - to hrozně pomáhá.

Vnímáte při zápase reakce diváků? Kladné i záporné?
Já osobně, když jsem na ledě, tak málokdy. Soustředím se a myslím jen na hru a věci okolo mi nějak unikají. Když jsem ale na střídačce, tak to rozhodně vnímám. Slyším to samozřejmě i na ledě, ale opravdu nemám čas se zamýšlet nad tím, co lidi křičí, protože musím plně myslet na hru.

NEWSLETTER