Orli nastoupí proti Tygrům

Naši soupeři
PO 15. 9. 2003
Z n o j m o - V úterý přivítají Znojemští orli na svém ledě loňského nováčka extraligy - tým HC Bílí Tygři Liberec. Trenér mužstva Josef Jandač dostal před sezónou nelehký úkol dostat Tygry do elitní osmičky. Tím by napodobil extraligovou pouť Orlů, kteří se rovněž ve své druhé sezóně v nejvyšší soutěži probili do play-off. Že to bude velmi obtížné, napovídá již mnohokrát zmiňovaná vyrovnanost všech čtrnácti extraligových týmů.
Hned v úvodu sezóny se mužstvo potýká s početnou marodkou a hrát nemůže několik zkušených opor - na marodce byl obránce Nedvěd a útočník Kábrt. Přes léto z klubu odešli pouze čtyři hráči, vedení se naopak podařilo získat několik výrazných posil. Mezi ně patří obránci J. Nedvěd a Jiruš ze Sparty a útočníci Verčík z Popradu, Korhoň z HV 71 Jönköping nebo navrátilec z Českých Budějovic S. Procházka. Zřejmě největší posilou je však brankář Oldřich Svoboda, který do Liberce přišel přes ruský Perm ze Znojma, kde strávil dvě sezóny. Záda mu kryje Pavel Falta, jenž oblékal dres Orlů v 1. lize.

I přes výrazné doplnění kádru se však Libereckým přípravné zápasy příliš nevydařily. Ve skupině B Tipsport Cupu skončili poslední za Spartou, Slavií a Kladnem. Náplastí jim mohla být snad jen vítězství nad týmy CSKA Moskva 6:4, Karlových Varů 4:1 a Litvínova 4:2. Lépe už Tygrům vyšel začátek soutěže, když v prvím kole sice podlehli Vítkovicím 3:4, avšak v televizním utkání si vyšlápli na mistrovský tým Slavie, který zdolali 3:2. Klub má oficiální internetové stránky na adrese www.hcbilitygri.cz.

Loňské vzájemné extraligové zápasy:

Kolo   Utkání     Výsledek
 8. Liberec – Znojmo   3:2
 21. Znojmo – Liberec   8:3 
 34. Liberec – Znojmo   3:4
 47. Znojmo – Liberec   6:2
NEWSLETTER