Třebíč? V kabině bylo vypsáno hodně odměn, prozrazuje Dominik Sklenář

Rozhovory
ÚT 13. 2. 2024
Útočník Dominik Sklenář ve včerejším ostrém duelu proti svému ex-klubu z Třebíče vstřelil dvě branky. Souboj doprovodila i skvělá fanouškovská kulisa. Rivalita byla cítit jak na tribunách, tak i na ledě. V pozápasovém rozhovoru znojemská šestašedesátka potvrdila, že právě tato utkání jsou pro tým těmi nejimpulzivnějšími. Věří také, že v následujících kolech by toto mohl být ten správný odraz.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Dnes důležitá výhra v derby. Řekl byste, že definitivně rozhodla právě vaše trefa na 4:0?

Spíše ne. Řekl bych, že rozhodla první třetina, do níž jsme výborně vstoupili. Dvoubrankový náskok se nám povedlo udržet až do druhé periody. Po jejím skončení jsme si v kabině něco řekli a snažili se to dodržet. Průběh hry se následně trošku uklidnil a dokázali jsme dostat do branky soupeře další góly. Zbytek utkání už byl dohrán ve velké euforii, což věřím, že nás může nakopnout i do dalšího zápasu.

Vstřelil jste dokonce dva góly, který z nich se vám zamlouval více?

Asi ten první (usmívá se). U druhého to tam jen propadlo. Střílel jsem už z nouze, ale naštěstí to byla také správná volba.

Dnes jste nastoupil v jedné formaci s Lukášem Adámkem a Janem Sedláčkem. Čtvrtá lajna se většinou prezentuje spíše černou prací pro tým, dnes ale byla nedílnou součástí úspěchu.

Velice důležité pro nás bylo, že jsme na čtyři útoky mohli hrát. Síly se rozložily mezi devatenáct hráčů a každá lajna měla svou vlastní roli. Ráno jsme se o tom pobavili s trenérem, co od nás očekává a co bychom měli splňovat. Myslím, že se nám to povedlo. A góly, které jsme vyprodukovali? Je to vždy odměna za naši práci. Hlavní také je, že jsme neinkasovali a podali dobrý výkon.

Dal by se zatím dnešní výkon označit jako ten nejlepší v sezóně?

Těžká otázka. Možná ano, ale na tom nezáleží, zápas už je za námi. Nyní se musíme připravit na středu, kdy nás čeká Prostějov. Máme před sebou posledních šest duelů, ze kterých potřebujeme vytěžit co největší počet bodů, to je teď nejdůležitější. Je jedno o jaký šlo zápas, jestli jsme vyhráli o gól nebo o pět. Určitě přede všemi smekám, klobouk dolů jak jsme to zvládli, ale musíme v tom hlavně pokračovat i nadále.

Zápas byl místy hodně vyhrocený. Sám jste byl u několika potyček, patříte mezi hráče, kterým nedělá problém se jít s někým poprat?

Osobně takové situace mám rád. Někdy se i mezi sebou v kabině pošťuchujeme (smích). Samozřejmě mám na to fyzické parametry i sílu, takže nemám problém se za tým postavit.

Zároveň z vás na ledě čiší dobrá nálada. Jste tedy i bavičem v kabině?

Nebudu lhát, z našeho koutku spolu s Martinem Šťovíčkem, Lukášem Adámkem a Patrikem Čermákem toho hodně lítá (usmívá se). Nenazval bych se úplně bavičem, ale asi patřím mezi veselejší hráče.

Utkání doprovodila skvělá atmosféra z obou táborů příznivců. Ovlivnil hodně i tento faktor průběh zápasu?

Všechna čest a velký dík fanouškům za to jak nás podporovali i přes to, v jaké situaci se nacházíme. Jezdí za námi dokonce na venkovní střetnutí, navíc máme i jednu z nejvyšších návštěvností v soutěži. Klobouk dolů a doufáme, že jich přijde co nejvíce na následující tři domácí klání. Zde jejich podporu budeme hodně potřebovat.

Sám jste odehrál několik zápasů v dresu Třebíče. Bylo to i v tomto ohledu pro vás speciální?

Rozhodně. Každý vzájemný souboj je zde speciální, to jsem poznal i v loňském roce už v přípravě, kdy jsem do Znojma přišel. Utkání s Horáckou Slavií jsou prostě hodně vyhrocená. Spousta hráčů má v tomto týmu svou minulost, díky tomu bylo dnes v kabině vypsáno i hodně peněz v podobě odměn. Jde o super duely, které si moc užíváme, a já je mám rád.

Z vašeho dřívějšího působení jste zažil i rivalitu mezi Třebíčí a Jihlavou. Dalo by se to nějakým způsobem porovnat s tím, jaká atmosféra panuje zde?

Derby mezi Orly a Třebíčí je úplně na jiné úrovni. Osobně jsem tedy ze zápasů proti Jihlavě takovou rivalitu zvlášť nepociťoval.

Letošní sezóna není úplně ta nejideálnější. Hodně se mluví o psychice. Řekl byste, že dnešní výsledek by mohl výrazně pomoci k udržení druhé nejvyšší soutěže?

Všichni v to věříme. Neustále se o tom v mančaftu bavíme a padlo už toho opravdu hodně. Je to vše jen o nás, jak k tomu přistoupíme a o tom, jak si to v sobě srovnáme. Pět gólů do sítě soupeře v derby, věřím, že nám to může jen pomoci, abychom to úspěšně zvládli.

V loňském roce jste svým soupeřům víceméně nedali šanci. Bylo těžké se po roce adaptovat na prvoligové tempo, potažmo jsou rozdíly mezi těmito dvěma soutěžemi skutečně tak velké?

Samozřejmě. Naštěstí jsem si loni ve Slavii mohl CHANCE ligu na chvíli zase oživit. Pro mě to tedy taková změna nebyla. Největší skok bych řekl, že je v hlavě, to je i případ letošního roku. Spoustu zápasů jsme měli výborně rozehraných, ale ztratili jsme je. Nechci říci, že bychom to vypustili, jen jsme prostě z minulé sezóny věděli, že se nám to nemůže stát a teď tomu je úplně jinak. Pracujeme však na tom. Sledujeme a řešíme situace podle videa, zaměřujeme se i na psychiku. Zkrátka, druhá a první liga se nedá srovnávat.

Trenér Václav Baďouček už je ve Znojmě delší dobu, ovšem vnesl i on do mužstva nový a správný impuls?

Ano, každý nový trenér přinese vždy do hry jiné věci, tréninky mají rovněž jiný spád… Určitě si tedy myslím, že pan Baďouček dodal týmu novou vizi, potřebovali jsme to a doufám, že nám to také jen pomůže.

Trošku jste to už zmiňoval, ale nyní máte před sebou klíčové zápasy. Ve středu vás čeká silný Prostějov, v sobotu důležitý boj proti Slavii. Jedná se tedy o nejtěžší část ročníku…

Stoprocentně. Teď už není kam uhnout. Máme jedinou výhodu, že se Slavií se nám povedlo třikrát zvítězit. Myslím, že nepatříme mezi jejich nejoblíbenější soupeře. Znám i spoustu lidí z klubu, se kterými jsem v kontaktu. Pro nás je to play-off a to už od poloviny sezóny. Nikdo nechce být podepsaný pod sestupem. Náš tým si za tím jde, navzájem si věříme a myslím, že máme šanci to zvládnout.

NEWSLETTER