Velké finále je tady. Letňany míří do Znojma

Naši soupeři
PO 10. 4. 2023
Orli již znají svého soupeře pro finále v 2. hokejové lize. V pátém zápase mezi Vyškovem a Letňanami se rozhodlo, že to bude právě pražský klub, který si to s jihomoravským celkem rozdá o postup do Chance ligy. Přijďte orlí letku podpořit s jedinečnou možností zažít atmosféru velkého finále!

Celá série vypukne dvojzápasem ve znojemské Nevoga aréně. První ostrý střet je na programu ve středu 12. dubna, druhý zápas se odehraje o den později 13. dubna. Oba duely začínají v 18 hodin. Vstupenky jsou v předprodeji online a pořídit je můžete zde, případně v den utkání na pokladně Nevoga arény. Upozorňujeme, že v kanceláři klubu se prodávají vstupenky na utkání play-off pouze držitelům permanentních vstupenek.

Ve finále se tak letos střetne vítěz západní i východní konference 2. ligy. Orli mají jedinečnou možnost splnit celý cíl sezóny, zatím neztratili žádné utkání v play-off a Letňany budou poslední překážkou, kterou musí Znojmo překonat.

Letci zakončily základní část s náskokem šesti bodů před Chomutovem. V play-off poprvé poměřily síly s Děčínem, který následně vyřadily bez ztráty jediného utkání, následovalo Vrchlabí, v této sérii pražský celek také uspěl a poté už bylo na řadě zmíněné semifinále s Vyškovem. Zde Vyškov po třech odehraných utkáních vedl sérii 2:1, nakonec však vedení ztratil a do finále se probojovali právě Letňany, které si finále po roce zahrají znovu. Připomínáme, že finálová série se hraje na čtyři vítězná utkání.

Mimo loňskou účast ve finále, se mohou mimo jiné pyšnit také množstvím úspěšných odchovanců, jako jsou například Jakub Vrána, Lukáš Rousek, Matěj Chalupa nebo i současný útočník Znojma Dominik Sklenář.

Současný kádr má také své silné individuality, můžeme zmínit třeba zatím nejproduktivnějšího hráče pražského klubu Dominika Arnošta, v play-off tento mladý útočník zatím nasbíral sedmnáct bodů (8+9). Mezi další produktivní útočníky patří například Lukáš Kastner, Jiří Hozák, Martin Kellerstein nebo také Vojtěch Kropáček, který má několik startů za Spartu Praha. V obraně nejvíce bodově přínosný je zatím Dominik Havelka, mladý Ivan Lytvynov má přes šedesát startů za České Budějovice a Lukáš Chalupa, vlastní zkušenosti jak z Kladna, Slavie Praha, Karlových Varů, tak ze švédského Munkfursu. Co se týče maskovaných můžu, tak jedničkou je Jaroslav Brázdil, záda mu kryje velezkušený Miroslav Kopřiva.

Hrací dny finále

středa - 12.4.- 18:00 Znojmo

čtvrtek - 13.4.- 18:00 Znojmo

neděle - 16.4.- 18:45 Letňany

pondělí - 17.4.- 18:00 Letňany

*čtvrtek - 20.4.- Znojmo*

*sobota - 22.4. - Letňany*

*pondělí - 24.4. - Znojmo*

*při prodloužení série

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Ondřej Šudoma, Tomáš Šico
Čároví rozhodčí:Pavel Mikšík, Tomáš Kučera

Sestavy z posledních zápasů

HC Orli Znojmo:Groh – Stránský, Tejnor, Mareš, Sedláček, Jenáček, Zukal, Remta, Kloz – Sklenář, Hruška, Köver, O. Svoboda, Kotrba, Beránek, Pigl, Adámek, Špaček, Čermák, Šťovíček, T. Svoboda.
HC Letci Letňany:Brázdil – Chalupa, Havelka, Kynčl, Němeček, Guryevsky, Lytvynov, Fiala – Vacín, Kellerstein, Wojnar, Kropáček, Arnošt, Kastner, Pejchal, Labuzík, Hrala, Uhlík, Hozák, Turek, Čížek.
NEWSLETTER