Dominik Groh: Máme ty nejlepší a nejslušnější fanoušky, co jsem kdy poznal

Rozhovory
PÁ 7. 4. 2023
Brankář Dominik Groh ve třetím semifinálovém utkání s Chomutovem předvedl několik důležitých zákroků a byl tak jedním z hlavních pilířů při postupu do finále. Těší jej také, že fanoušci klub v takto těžkých zápasech podporují i na venkovních utkáních, a to ve velkém počtu.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Dominiku, dnes jsi chytal podruhé po sobě jdoucích utkáních za sebou. Bylo to pro tebe překvapení, když ses dozvěděl, že se tentokrát nebudete s Matějem Žajdlíkem klasicky v brance střídat?

Asi to malé překvapení bylo, na druhou stranu si myslím, že celé play-off se mi daří a jsem se sebou spokojený. Zároveň jsem rád, že jsem se dokázal dobře nastavit na play-off mode a dostal důvěru být součástí udělat ten nejtěžší poslední krok.

Dnes jsi předvedl skvělé zákroky, několikrát i dokonce bez hokejky. Z čeho podle tebe ty malé chyby a zmatky pramenily, popřípadě zda jsi musel obránce i nějakým způsobem zkorigovat?

Celou sezónu jsme podávali dominantní výkony a zde už jsou soupeři, kteří chtějí zázraky, jdou si pro ně, vyplní se jim a nakloní si štěstí. Tyto věci se mohou stát. Já osobně nerad v průběhu utkání upozorňuji hráče na chyby, většinou si to o přestávce v klidu řekneme, ale nikoho neokřikuji, protože sám bych nechtěl být okřikovaný. Takže to bereme tak, že si řekneme mezi třetinami to, co je opravdu potřeba.

Když jste před třetí třetinou prohrávali, jaká byla v kabině nálada? Rozhodil vás Chomutov důraznou hrou, kterou jste ani nechtěli hrát, soustředili jste se spíš na šarvátky a podobné věci a bylo o to těžší se domluvit a vrátit se k té původní hře, která nakonec rozhodla?

V tu chvíli v člověku bojují dva pocity. To že musí zabojovat a dát tomu ještě něco navíc a druhý pocit, že to není až tak lehké, jak si představoval. U nás v kabině vyhrál ten první pocit. Připomněli jsme si, že ve Znojmě jsme také prohrávali o dva góly a také jsme ten zápas otočili. Tady jsme do toho šli s čistou hlavou, odvedli stoprocentní výkon a jsem rád, že u nás opravdu převládl ten pocit toho play-off módu, že do toho musíme dát všechno.

Rozhodčí občas pouštěl zákroky, které byly už mnohdy velmi hraniční, jak bylo pro vás těžké nenechat se vyprovokovat a zákroky neoplácet?

Bylo to těžké, ale na druhou stranu jsme už ze sezóny zvyklí, že se sem tam něco opomene. My se snažíme na to nesoustředit. Někdy se to samozřejmě nepovede, mrzí nás to, ale také jsme jen lidi. Jsem rád, že se to nestrhlo v nějakou větší šarvátku, že se nám podařilo jít za tím posledním bodem bez ohledu na to, jaký průběh utkání byl.

Tento zápas je asi nejlepší pozvánka na finále: obrat v závěru zápasu, ještě v tak důležitém a těžkém utkání s Chomutovem. Co bys chtěl vzkázat fanouškům do Znojma a těm, kteří přijeli sem?

Co se týče soupeře, tak si myslím, že Chomutov byl asi atraktivnější než Letňany nebo Vyškov. Chodí sem hodně lidí, u nás ve Znojmě také a jsem rád, že tak stoupla návštěvnost. Jde vidět, že lidé hokej sledují a když o něco jde, tak nás přijdou podpořit. Mrzí mě, že se nepodařil domluvit autobus plný fanoušků, ale nakonec i tak přijel skvělý počet. Máme nejlepší fanoušky v republice a řekl bych i nejslušnější, co jsem kdy poznal. Jsou to lidi, kteří milují hokej, tvoří skvělou atmosféru a já se na ně těším jak na zápase ve Znojmě, tak na zimním stadioně našeho soupeře.

NEWSLETTER